Kompletná recenzia na Fusion Drive vs SSD vs Hard Drive

Čo vieš o Fusion Drive vs SSD vs Hard Drive? Po zakúpení nového Apple Mac máte na výber kúpiť tri rôzne typy úložiska, ako napríklad pevný disk, úložisko Flash alebo Fusion Drive. Čo však vieš o Fusion Drive? A stojí za to zaplatiť ďalší, ak máte Fusion Drive cez Mac?

V tejto príručke si ukážeme, ako sa jednotka Fusion Drive úplne líši od pevného disku alebo jednotky Flash. Vysvetlíme tiež, koľko to stojí a či sú to zbytočné peniaze.

Čo vieš o Fusion Drive?

Fusion Drive vs SSD vs Hard Drive

Fusion Drive je úplne samostatný disk „fúzovaný“ súčasne. Jednotka má jednotku Serial ATA (to je pevný disk s procesorom Dally vo vnútri) a jednotku SSD.

Battlefront 2 PC myš nefunguje

MacOS ukladá súbory, ku ktorým ste mali naposledy prístup. Rovnako ako samotný OS a aplikácie na úložisku Flash ako súčasť jednotky. Aby boli vždy najrýchlejšie dostupné, zatiaľ čo sa na pevný disk uloží len málo nedávno použitých údajov.

Výhodou tejto opravy je, že získate to najlepšie z oboch svetov. Získate okamžitú prevádzku vďaka tomu, že k dátam, ktoré denne používate, je veľmi rýchly prístup pomocou flashovej časti Fusion Drive. Tiež príliš veľa úložného priestoru na uchovanie všetkých vašich súborov, obrázkov, filmov a ďalších.

Je to veľmi lacné alebo rovnocenné s SSD. Fusion Drives však ponúka aj 1 TB úložného priestoru. Ak máte na výber príliš veľa úložného priestoru na disku SSD, zaujímalo by vás, či zaplatíte okolo 300 GBP / 400 USD.

Iní odborníci majú rovnakú opravu, o ktorej ste možno počuli, určite sa o nej hovorí ako o hybridnom pohone.

Fusion Drive vs SSD - Porovnanie

Fusion Drive vs SSD vs Hard Drive

Hlavným rozdielom medzi Fusion Drive a SSD je cena. Ak si chcete zaobstarať veľkokapacitný disk, na ktorý si uložíte všetky svoje dáta, ale nemusíte tráviť šancu, potom je Fusion Drive tou najlepšou voľbou.

Má to však viac ako len cenovku. Nevýhody jednotky Fusion Drive, keď ju porovnáme s jednotkami SSD, sú také ako HDD. Má tiež pohyblivé časti, ktoré prestanú pracovať, ak spadnete alebo spadnete. Je to pomalšie ako vyhradené SSD, aj keď je pravdepodobné, že hlavný rozdiel v rýchlostiach čítania a zápisu medzi Fusion Drive alebo SSD preskúmajú iba skúsení používatelia.

Fusion Drive vs Hard Drive - Porovnanie

Pravdepodobne si myslíte, že po získaní štandardného pevného disku by bola najlepšia voľba. Predpokladajme, že to stojí ešte menej ako Fusion Drive. Za upgrade na disk Fusion Drive neplatíte príliš veľa, ak váš počítač Mac nemôže ponúkať štandardne (ako to robia niektoré počítače Mac v nedávnej ponuke).

Napríklad, ak chcete aktualizovať základný 21,5-palcový iMac cez 1TB pevný disk na 1TB Fusion Drive, cena len 90 GBP / 100 USD. Pamätajte, že ho nemusíte inovovať, ale využite výhody úložiska SSD. Inovácia na jednotku Fusion Drive však znamená, že váš iMac sa začne behom niekoľkých sekúnd a minút. Môžete tiež očakávať, že súbory sa budú otvárať rýchlejšie, aplikácie sa budú spúšťať okamžite, a niektoré príklady obávanej rotujúcej plážovej lopty.

Po testovaní je zrejmé, že disk Fusion Drive ponúka v porovnaní s pevným diskom značné zvýšenie rýchlosti. Napríklad sme preskúmali iMac 2,3 GHz so štandardným pevným diskom a 3,4 GHz iMac pomocou Fusion Drive. Potom môžeme nájsť veľké rozdiely v časoch kopírovania súborov.

Chcete získať disk Fusion Drive?

Nie každý Mac má na výber Fusion Drive. Potom zistíte, že nie je k dispozícii na žiadnom MacBooku ani na Mac Pro, Mac mini alebo iMac Pro. Posledné dva stroje sú však postavené tak, aby poskytovali rýchlu rýchlosť a výkon, aby tomu tak nebolo tiež šokujúce 0r prekvapivé.

Ak sa však pýtate na iMac. Potom sa bude dodávať buď s Fusion Drive ako štandardom, alebo môžete Fusion Drive pridať ako zostavu a objednať si tak po zakúpení stroja výber.

Cena jednotky Fusion Drive (FD):

FD je štandardne dodávaný s nasledujúcimi iMacmi:

  • Retina 5K, 27-palcový, 4,3 GHz procesor, 1 TB Fusion Drive: 1 949 libier
  • 21,5-palcový procesor, 4,1 GHz, 1 TB Fusion Drive: 1 449 GBP
  • Retina 5K, 27-palcový, 4,1 GHz procesor, 1 TB Fusion Drive: 1 749 libier
  • Retina 5K, 27-palcový, 4,6 GHz procesor, 2 TB Fusion Drive: 2 249 GBP

1TB FD je zostavený na objednávku za £ 90 pre nasledujúce iMacy:

  • 21,5-palcový procesor, 3,6 GHz, 1 TB pevný disk: 1 049 libier
  • Retina 4K, 21,5-palcový, 3,6 GHz procesor, 1 TB pevný disk: 1 249 libier

Pre 27-palcový rad iMac je však k dispozícii výber 3TB Fusion Drive na objednávku, ktorý stojí 90 GBP alebo 270 GBP, v závislosti od verzie iMacu, ktorú si vyberiete.

Veľkosť: SSD na Fusion Drive

SSD

Keď spoločnosť Apple prvýkrát uviedla Fusion Drive, potom mala SSD komponenta 128 GB. Okrem toho spoločnosť Apple ešte v roku 2015 obmedzila komponent Flash na 1 TB Fusion Drive zo 128 GB na iba 24 GB. Náklady však boli obmedzené, aby to odrážali.

V poslednej dobe majú iba 3TB a 2TB FD 128 GB úložný komponent Flash.

Problémy s jednotkou Fusion

Niektorí používatelia majú problémy so svojou Fusion Drive. V prípade, že užívateľ zistil, že po aktualizácii systému Mac OS X sa disk Fusion Drive stal neobnoveným. Naši priatelia odporúčajú reštartovať program Recovery a pokúsiť sa spustiť program Disk Utility, aby sa pokúsili vyriešiť Fusion Drive.

Spoločnosť Apple uviedla, že na pridanie jedného oddielu macOS na pevný disk na Fusion Drive môžete ľahko použiť Disk Utility. Tento oddiel však môže fungovať ako samostatný zväzok. Nie je to len súčasť Fusion Drive. Ak však chcete vytvoriť oddiel systému Windows, Apple navrhuje, aby ste na to použili Boot Camp.

Ako môžem pridať Fusion Drive neskôr?

Fusion Drive nemôžete pridať do počítača Mac, takže ak sa vám páči ten, ktorý chcete pridať ako zostavu na objednávku pri kúpe počítača Mac.

Ako môžem vytvoriť svoj vlastný Fusion Drive?

Pevný disk môžete ľahko inovovať v niektorých tradičných počítačoch Mac mini alebo iMac. Môže vás tiež brzdiť váš vlastný technický problém a v niektorých situáciách je samotný Mac natoľko uviaznutý na mieste, že aj tí najskvelejší technici budú zmätení. Pretože je Fusion Drive patentovaná technológia a Apple nemôže Fusion Drive predávať osobitne, je vaša Fusion Drive obzvlášť náročná.

Záver:

Tu je všetko o Fusion Drive vs SSD vs Hard Drive. Ak čelíte problémom, dajte nám vedieť. Ak si myslíte, že je to užitočné, dajte nám vedieť svoje návrhy v sekcii komentárov nižšie. Poznáte inú alternatívnu metódu, o ktorej si myslíte, že sa v tejto príručke nemôžeme zaoberať?

Prečítajte si tiež: