Kompletný sprievodca po jadrách Retroarch - Používateľská príručka

RetroArch je emulátor s viacerými systémami, ktorý podporuje skutočne každý systém videohier. Atari Lynx, Neo Geo Pocket Color, WonderSwan, Game Boy Color, Game Boy Advance, NES, SNES, Virtual Boy, PC Engine / TurboGrafx-CD, PC-FX, Game Gear, Genesis / Mega Drive, Sega CD / Mega CD, Systém Sega Master, PlayStation 1, Saturn, PSP a oveľa viac! Je to emulátor otvoreného zdroja dostupný pre každý operačný systém a je tiež 100% zadarmo. Tento tutoriál je vlastne pre verziu pre Android. V tomto článku si povieme niečo o Kompletnom sprievodcovi pre Retroarch Cores - Používateľská príručka. Poďme začať!

Skutočnosť, že RetroArch pokrýva každý systém videohier, poskytuje používateľom systému Android obrovskú výhodu. Dostupné emulátory s jedným systémom pokrývajú iba obvyklý sortiment slávnych systémov. Môžu sa vyskytnúť prípady, keď nebudete mať inú možnosť, ako použiť aj RetroArch.

RetroArch je obzvlášť ideálny pre tablety s Androidom a tiež pre Chromebooky podporované Obchodom Play. Jednosystémové emulátory na veľkých obrazovkách nedopadnú dobre, RetroArch však áno.

Nevýhodou RetroArchu je, že chce robiť všetko a tiež variť večeru! Je nabitý nepreberným množstvom funkcií a prispôsobení. Výsledkom je vlastne zlá používateľská skúsenosť. RetroArch je pre začiatočníkov skutočne mätúci. Ale to je presne dôvod, prečo som vytvoril tento návod. Dúfajme, že môžem RetroArch uľahčiť pre všetkých. Verzia pre Windows je tiež naozaj dobrá.

Môžete tiež nájsť RetroArch na stiahnutie v Obchod Google Play .

Najlepšie jadrá v Retroarch pre Android

 • Game Boy Advance - mGBA
 • Game Boy / Game Boy Color - Gambatte
 • Nintendo (NES) - Nestopia
 • Nintendo 64 - Mupen64Plus
 • PlayStation - PCSX-ReARMed
 • Sega Genesis / Game Gear - Genesis Plus GX (PicoDrive z hier Sega 32X)
 • Sega Saturn - Yabause (veľmi namáhavý ohľadom na výkon)
 • Super Nintendo (SNES) - Snes9X

Nakonfigurujte jadrá Retroarch

Keď už máte všetky jadrá nastavené, aby ste mohli zistiť svoje hry, budete musieť do svojich zariadení so systémom Android dostať aj ROM a ISO pre svoje hry. (Zdôrazňujeme, že by malo ísť o kópie hier, ktoré už vlastníte.)

Ak máte hry v prístroji, môžete ich načítať jednu po druhej pomocou postupu Načítanie obsahu. Potom odtiaľ musíte k nim navigovať. Prípadne môžete tiež vytvoriť správne zoznamy skladieb.

Ak to chcete urobiť, klepnite na ikonu Zoznamy skladieb (stredná možnosť v dolnej časti obrazovky Retroarch). Potom kliknite na Scan Scan.

Vyberte adresár, kde máte uložené ROM, a potom vyberte možnosť Scan This Directory. ROM pre každú konzolu budú teraz prehľadne obsiahnuté v samostatných priečinkoch aj v ponuke Zoznamy skladieb. Odtiaľto môžete tiež vyberať a spúšťať svoje hry.

Ovládacie prvky pre každé jadro jadrá retroarchu

Tento kúsok môže byť mätúci. Ak používate iba dotykovú obrazovku, nemusíte robiť veľa. Pretože každé jadro má svoj vlastný prispôsobiteľný dotykový displej na ovládanie hier. Ak používate ovládač, možno budete chcieť trochu vylepšiť.

Retroarch Cores

S cieľom vykonať zmeny v ovládacích prvkoch a podobne v každom jednotlivom jadre. Potom musíte najskôr načítať dané jadro pomocou nástroja Load Core a načítať hru pomocou nástroja Load Content (alebo z vášho zoznamu skladieb).

ipod sa na iTunes nezobrazuje

V hlavnej ponuke Retroarch by ste teraz mali vidieť možnosť s názvom Rýchla ponuka. Klepnite na ňu, potom kliknite na Ovládacie prvky a posuňte sa nadol a nakonfigurujte ovládacie prvky pre túto hru.

Teraz je tu vec: tieto ovládacie prvky potom môžete uložiť, aby sa mohli použiť na všetky hry v tomto jadre (Save Core Remap File). Alebo tiež len k tejto samostatnej hre (Save Game Remap File). Vyberte možnosť Uložiť, ktorá vyhovuje vašim potrebám, a potom sa môžete vrátiť k svojej hre.

Emulácia PS1 alebo PS2 a BIOS

Väčšinou sa nemusíte báť systému BIOS pri spustení emulátorov a tiež hier. Pretože príslušné súbory sú zahrnuté aj v emulátoroch. Súbory BIOS sú naozaj prvé, čo emulátor pri behu hľadá. Spolu s požadovaným iným súborom BIOS v závislosti od globálnej oblasti hry, ktorú hráte.

Pri hrách PS1 a PS2 si však budete musieť príslušné súbory BIOS vyhľadať sami (nájdete ich online). A potom ich vložte do systémového priečinka Retroarch na vašom zariadení so systémom Android.

Viac podrobností o emulácii PS1 na Retroarch nájdete aj v našom sprievodcovi. Je to pre verziu pre stolné počítače, platia však rovnaké všeobecné pravidlá. Kedykoľvek príde na rad BIOS, budete potrebovať nasledujúce:

 • scph5500 (NTSC - Japonsko)
 • scph1001 (NTSC - USA)
 • Tiež scph5502 - (PAL - Európa)
 • scph5552 (PAL - Európa)

Tienidlá (filtre obrazovky) jadrá retroarchu

Tieniace obrazovky (v iných emulátoroch sa nazývajú „filtre obrazovky“) vykresľujú obrazovku rôznymi spôsobmi, aby vyzerala ostrejšie a krajšie. V predvolenom nastavení RetroArch v skutočnosti používa základný shader, ktorý iba trochu rozostrí obrazovku. Môžete to tiež zmeniť na niečo oveľa lepšie! Pozrime sa, ako to môžete urobiť:

 • Počas hry kliknite na ikonu jadrá retroarchupre rýchlu ponuku, potom rolujte nadol a vyberteShadery.
 • Potom vyberteShader Preset>shaders_glsl.
  • Čo sú GLSL a slang? GLSL sú shadery, ktoré fungujú na širokej škále platforiem, ktoré zahŕňajú telefóny a tablety. Slang je kompatibilný s shadermi spolu s novým vykresľovačom Vulkan. Oba by mali fungovať dobre na vašom zariadení so systémom Android. Nezáleží teda na tom, ktorý z nich si vyberiete.
 • Dorazíte do priečinka shaderov, ktorý je plný podpriečinkov. Tieto priečinky musíte preskúmať trochu času. Keď ste pripravení vyskúšať shader, vyberte ikonu glslp podaj za to.
 • Nakoniec si vyberteAplikovať zmenyaby sa shader prejavil na vašej hre. Toto je globálna zmena; všetky hry teraz používajú toto shader, ktorý ste práve vybrali.

The Shaders | jadrá retroarchu

RetroArch tiež ponúka ohromujúci množstvo shaderov. Myslím si, že počet je teraz viac ako 50. Na malej obrazovke smartphonu, chlapci, si ani nevšimnete jemné rozdiely medzi väčšinou z nich. Uľahčím vám to a tiež odporúčam iba 2 shadery.

jadrá retroarchu

apexové legendy vypršali

Ak vaše zariadenie s Androidom tiež trochu bojuje s filtrom hq4x, skúste namiesto toho hq3x. Ďalej by bol hq2x ideálny aj pre skutočne pomalé zariadenia.

 • orol: klasický shader, ktorý rozmazáva pixely spolu s miernym rozmazaním. Nachádza sa tiež vorol>super-orol.glslp. Ak máte pocit, že hq4x (vyššie) je príliš ostrý, potom je pre vás orlica lepšou voľbou. Pozrime sa na ukážku z nich s Chrono Trigger (SNES) a Shantae (Game Boy Color):

Zobrazujete ukážku orla pomocou týchto veľkých snímok obrazovky. Majte na pamäti, že na menšej obrazovke smartfónu bude vyzerať ostrejšie.

Mazanie jadra

Rozhranie RetroArch tiež uľahčuje nechcené stiahnutie nežiaduceho jadra. Nasledujúce pokyny ukazujú, ako môžete odstrániť jadro. Je to zvláštne veľa krokov a nie pohodlný proces.

 • Na karte Domov prejdite naVložte jadroa potom vyberte jadro, ktoré chcete odstrániť.
 • Úplne hore by ste mali vidieť aktualizovanú hlavičku spolu s jadrom, ktoré ste si vybrali. Na karte Domov prejdite nadol a potom vyberteInformácie.
 • Na Informácie obrazovke, musíte si vybraťZákladné informácie.
 • Na Základné informácie obrazovke, posuňte sa úplne nadol a potom nájdete možnosť preOdstrániť jadro. Vyberte ho, ak chcete teraz odstrániť jadro.

Záver

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám týmto článkom o jadrách retroarchie páči, a tiež vám to pomôžu. Dajte nám o tom spätnú väzbu. Tiež, ak máte ďalšie otázky a problémy týkajúce sa tohto článku. Dajte nám potom vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa ozveme.

Prajem vám krásny deň!

Pozri tiež: Ako používať MaMe For Arcade Games v PC