Porovnanie: Vzdialená plocha Chrome VS TeamViewer

Vzdialená plocha Chrome a tím TeamViewer sú jednou z najlepších možností vzdialeného prístupu k zariadeniu. Pretože obe sú kompatibilné s rôznymi platformami a je možné ich ľahko nastaviť. Aj keď existuje veľa podobností medzi aplikáciami, existujú aj veľké rozdiely.

Hlavný rozdiel spočíva v tom, že Vzdialená plocha Chrome je navrhnutá na vzdialený prístup k počítaču. Preto ho nemôžete použiť na ovládanie mobilného telefónu. Na druhej strane je TeamViewer efektívnejší a umožňuje vám vzdialený prístup k ľubovoľnému zariadeniu. Takže ak ste stále zmätení medzi TeamViewer alebo Vzdialená plocha Chrome, tu je úplný prehľad TeamViewer vs. Vzdialená plocha Chrome a ktorý by ste mali použiť.

Porovnanie: Vzdialená plocha Chrome VS TeamViewer

TeamViewer

Kompatibilita: Cross-platform

Keď hovoríme o kompatibilite viacerých platforiem, potom sú tu vzdialené zastúpenie Vzdialená plocha Chrome alebo TeamViewer. CRD je skratka pre Vzdialená plocha Chrome a je to webová aplikácia. Preto nepotrebuje žiadnu ďalšiu inštaláciu a jeho použitie je efektívnejšie. Ak však chcete hostiť vzdialený prístup, mali by ste si nainštalovať alebo stiahnuť hostiteľskú aplikáciu CRD. Keď však Google vypína aplikácie Chrome, CRD je jediná webová aplikácia v budúcnosti. Na špecializovaných platformách ako Linux alebo Raspberry Pi môžete tiež použiť Vzdialenú plochu Chrome cez internet Chróm prehliadač.

zij nascar na kodi

Alternatívne poskytuje TeamViewerrp web a samostatnú aplikáciu. Ak chcete hostiť vzdialený prístup, mali by ste si nainštalovať samostatnú aplikáciu TeamViewer. Aplikácia je k dispozícii pre veľké množstvo platforiem ako ChromeOS, Linux, Raspberry Pi, macOS atď.

Aplikácie sú nastavené

Vzdialená plocha Chrome sa nastavuje mimoriadne ľahko. V prípade, že chcete mať vzdialený prístup k zariadeniu, stačí nastaviť webovú aplikáciu Vzdialená plocha Chrome. Pre ios alebo Android , budete si musieť nainštalovať mobilnú aplikáciu. Ak chcete udržiavať vzdialenú reláciu cez mobil, stačí sa prihlásiť pomocou rovnakého Google ID na oboch zariadeniach. Uverejnite to, zadajte svoj PIN na overenie pripojenia a môžete vyraziť.

Náhodný prístup k CRD funguje iba medzi 2 počítačmi alebo notebookmi.

TeamViewer tiež sleduje rovnaký proces, ale zistil som, že aplikácia TeamViewer potrebuje niekoľko pokusov, aby mohla udržiavať pripojenie.

Pozoruhodné vlastnosti

CRD je minimálna aplikácia a neposkytuje žiadne ďalšie funkcie, ktoré stojí za zmienku. Obe aplikácie vám poskytujú možnosť zaregistrovať alebo zaregistrovať svoje zariadenia pod jedným účtom.

bohužiaľ telefón sa zastavil zte zmax pro

Alternatívne ponúka TeamViewer celú radu funkcií, ktoré môžu stačiť potrebám každého používateľa. Najskôr potom získate rozhranie pre rozhovor, ktoré vám príde celkom užitočné, pretože musíte komunikovať s klientom. Okrem toho poskytuje TeamViewer flexibilitu anotácií, prenos súborov atď. Ak sa prihlásite alebo zaregistrujete, môžete sledovať svoje vzdialené zariadenia a vykonávať vzdialené zálohovanie.

Obmedzenie

Veľkou nevýhodou CRD je, že k svojmu mobilnému telefónu nemáte prístup cez počítač. Okrem toho, ak chcete na diaľku ovládať náhodný prenosný počítač, nemôžete používať mobilný telefón. Náhodný prístup vyžaduje ďalší prenosný počítač. Počas porovnania som v TeamVieweri nenašiel žiadne obmedzenia. Ide o to, že musíte do smartphonov nainštalovať samostatné aplikácie na diaľkové ovládanie a hostenie.

Súkromie a bezpečnosť

Bezpečnosť je ďalším veľkým problémom pri vzdialenom prístupe kvôli súčasným podvodom. Obe tieto aplikácie však na šifrovanie pripojenia používajú AES / RSA. Existuje teda len malá pravdepodobnosť, že budú údaje v sieti zachytené. Celkom podobne obe aplikácie potrebujú pri nadviazaní náhodného pripojenia autentifikáciu pomocou hesla alebo ID užívateľa.

V aplikácii TeamViewer sa však počas relácie zdieľania obrazovky zmení pozadie pracovnej plochy na čiernu. Pod pravou stranou je tiež dialógové okno so reláciou zdieľania obrazovky. Dáva vám vedieť, že ste na relácii zdieľania obrazovky, a na CRD nenájdem nič podobné.

Po tom, čo ste zahájili reláciu zdieľania obrazovky, má osoba neobmedzený prístup k vašim súborom v oboch aplikáciách.

hlasová služba je blokovaná

Ceny

Vzdialená plocha Chrome (CRD) je svojou povahou úplne zadarmo a neexistuje jej platená verzia. Tiež nemôžem nájsť obmedzenie počtu počítačov, ktoré môžete pridať do jedného účtu.

Bezplatný účet TeamViewer má nevypovedaný limit počtu zariadení v rámci účtu. V prípade, že prekročíte limit, bude váš účet označený.

Pre osobné použitie je TeamViewer úplne zadarmo. Jediným problémom je, že po každej relácii dostanete vyskakovacie okno s tvrdením, že ide o bezplatnú verziu na nekomerčné použitie. Ak sa teda rozhodujete o jeho použití na komerčné účely, mali by ste sa radšej rozhodnúť pre platenú verziu. TeamViewer ponúka rôzne ceny od asi 19 dolárov mesačne. Platené služby poskytujú ďalšie funkcie, ako je udržiavanie rôznych súbežných relácií, protokolovanie udalostí, podrobné informácie o vzdialenom zariadení a oveľa viac.

Záver:

Najlepší je však TeamViewer v porovnaní s ostatnými. V prípade, že chcete spravovať svoje rodinné zariadenia, je CRD dobrou voľbou. Okrem vzdialeného prenosu súborov poskytuje dôležité ovládacie prvky, pomocou ktorých možno v niektorých prípadoch vykonať prácu. Ak však chcete začať poskytovať vzdialenú podporu rôznym jednotlivcom, ktorí majú iný OS, TeamViewer tiež poskytuje flexibilitu a obrovskú škálu nástrojov.

chyba servera showbox dnes

Prečítajte si tiež: