Aplikácia CC Search ponúka prístup k 300 miliónom obrázkov

Creative Commons autoritatívne vyvinul vyhľadávač s prihliadnutím na jednoduché vyšetrenie viac ako 300 miliónov obrázkov, ktoré sa môžu používať v konkrétnych podmienkach.

Databáza obsahuje obrázky z 19 akumulácií, medzi nimi napríklad Flickr, Rawpixel a rôznych historických centier vrátane Metropolitného múzea umenia v New Yorku a Veľkej Británie. Vedecké múzeum.

DC

Creative Commons s pohonom v roku 2001 a ponúka licencie na autorské práva, ktoré poskytujú otvorené oprávnenie zdieľať a využívať prácu špecialistov za nič, pretože dodržiavajú pravidlá stanovené výrobcom. Obrázky sú otvorené pre všetkých a pravidelne ich využívajú zdroje správ, poučné zariadenia a kreatívy s online blízkosťou.

Po pomerne dlhej dobe v beta verzii ponúka vyhľadávací modul Creative Commons s názvom CC Search ďalší vzhľad a rýchlejší prístup k príslušným výsledkom.

chrome sync sa pozastavuje

Štýlovo uvidíte niekoľko kľúčových zmien - čistejšia vstupná stránka, lepšia trasa a kanály, plánovanie s webom creativecommons.org, zjednodušené alternatívy pripisovania a jasné kanály, ktoré umožňujú kritiku všeobecnej kapacity webových stránok a opakovaného použitia obrázkov. , nevýhoda napísala do záznamu v blogu a hlásila odoslanie vyhľadávacieho modulu.

Zahŕňalo to: V jadre sme vylepšili časy stohovania vyhľadávania a vhodnosť stavu vyhľadávania, vykonali preskúmanie, aby sme ľahšie zistili, kedy a ako sa prístroje používajú, a opravili sme množstvo základných chýb, ktoré nám naše miestne nastavenie pomohlo rozlíšiť.

Do budúcnosti bude skupina zameraná na rozšírenie počtu prístupných obrázkov v inventári a neskôr v roku 2019 uvedie zoznam ďalších druhov diel s autorizáciou CC, napríklad otvorené učebnice a zvuky.

Pozri tiež: Nový Xbox One bez disku je zvýraznený v vydaniach týždňa v hrách

O to rýchlejšie, v nadchádzajúcich mesiacoch bude musieť na vstupnú stránku vyhľadávacieho nástroja pridať ďalšie rozvinuté kanály, rovnako ako schopnosť prezerať akumulácie bez zadávania hľadaných výrazov. Ďalej plánuje ponúknuť študijným programom príležitosť prispieť k zlepšeniu vyhľadávacieho nástroja prostredníctvom aktivity Summer of Code spoločnosti Google, ktorá očakáva, že bude vyzývať mladých ľudí, aby sa zapojili do zlepšovania programovania otvoreného zdroja.

Creative Commons tvrdí, že hoci jej hlavnou snahou je ponúknuť prístup prostredníctvom svojho vyhľadávacieho nástroja ku všetkým 1,4 miliónom diel v spoločnosti Commons, zatiaľ sa sústreďuje na obrázky, ktoré chcú tvorcovia dôležitými spôsobmi opätovne použiť, aby zistili, ako sú tieto obrázky znovu použité vo voľnej prírode a opäť sa pripojiť k tomuto učeniu v CC Search.

Zdroj