CarPlay je vďaka novinkám so systémom iOS 13 lepší ako kedykoľvek predtým

Stovky nových funkcií systému iOS 13 prinesie nielen zlepšenie zážitku z iPhone, ale prinesie úžitok aj CarPlay, operačnému systému pre automobily. Vďaka tímu Cult of Mac , nižšie sa podrobne zmienime o niektorých nových funkciách, ktoré prichádzajú so systémom iOS 13.

nainštalovať

CarPlay

Obnovené rozhranie

Prvou veľkou zmenou od vydania CarPlay v roku 2014 je dizajn jeho rozhrania. S iOS 13 budeme mať oveľa čistejší panel, ktorý bude poskytovať hlavné informácie minimalistickým spôsobom.

Z rýchleho pohľadu vidíte mapu a vľavo hudobný prehrávač, takže zmena skladby nevyžaduje od používateľa viac času na rozptýlenie. Na jednej strane panelu budeme mať tiež možnosť vybrať si z rôznych navrhovaných aplikácií, ako sú napríklad ovládacie prvky HomeKit alebo naša obľúbená kniha zvukových formátov.

Car Play rozhranie

Vylepšenia hlasového asistenta

S novou aktualizáciou softvéru vozidla zaznamenáme zlepšenie interakcie so Siri. Budeme schopní konzultovať informácie s asistentom hlasu spoločnosti Apple bez toho, aby sme sa museli dotknúť tlačidla; teraz bude stačiť nahlas povedať Hej, Siri, pokiaľ nebude hudba alebo hluk pozadia nadmerne vysoký. Týmto spôsobom môže vodič spúšťať audioknihy, zoznamy skladieb Spotify alebo váš obľúbený podcast.

Pozri tiež: Aký veľký je Apple? Obrázok má hodnotu viac ako 1 000 slov

Mapy Apple sú funkčnejšie ako kedykoľvek predtým

iOS 13 obnovil svoju mapovaciu aplikáciu, aby sa ešte viac priblížil dobrým skúsenostiam, ktoré získate so svojou priamou konkurenciou, Mapami Google. V čase prijatia pokynov od Siri budú prirodzenejšie, takže klasických 100 metrov doľava bude na nasledujúcom semafore nahradených Odbočením doľava.

Mapy Apple

Vďaka tomu, že Apple najazdil viac ako 6 miliónov kilometrov lietadlami a autami vybavenými rôznymi typmi senzorov, môžu používatelia vďaka vylepšeniu podrobností mapy ľahšie lokalizovať miesta, kam chcú cestovať.

Malé detaily spôsobujú veľký rozdiel

Vynovený CarPlay, ktorý je dodávaný so systémom iOS 13, vylepšuje niektoré detaily, vďaka ktorým bude mať používateľ vynikajúci zážitok, napríklad:

  • Rodný kalendár : táto nová aplikácia systému pre automobily nám umožní lokalizovať na mape adresy udalosti tak, že sa jej dotknete a rýchlo zavoláme aj ktoréhokoľvek jej člena, napríklad upozorníme, že sme na ceste.
  • Svetelné režimy : v predvolenom nastavení bude rozhranie CarPlay v tmavom režime, aby nerozptyľovalo pozornosť vodiča, keď je tma, ale môžeme nakonfigurovať túto možnosť tak, aby prijímala svetlé tóny podľa času.
    Simultánne použitie: na rozdiel od predchádzajúcich verzií bude teraz CarPlay fungovať, aj keď budeme používať náš iPhone.

ako zmeniť farebný nesúlad textu