V systéme Windows sa nedá zmeniť farba panela úloh - oprava

môcť

Windows 10 prešiel v minulých verziách mnohými vylepšeniami. Či už ide o vlastnosti, aktualizácie, bootovanie alebo možnosti prispôsobenia v skutočnosti. Spoločnosť Microsoft pracovala na všetkých oddeleniach s cieľom vylepšiť ich OS. Jedno z týchto stálych vylepšení je v skutočnosti v oblasti personalizácie. V tomto článku si povieme niečo o zmene farby panela úloh v systéme Windows - oprava. Poďme začať!

Spoločnosť Microsoft predtým vydala tmavú tému pre Windows 10. Potom vo V1809 vytvorili podporu pre tmavú tému aj v Prieskumníkovi súborov. Potom spoločnosť Microsoft vydala aj svetlú tému vo Windows 10 s verziou 1903. Po vylepšeniach prispôsobenia však niektorí používatelia nemusia byť schopní udržať staršie možnosti spolu s novšími aktualizáciami. O jednom takom prípade sa tiež budeme rozprávať v tomto článku.

môžete nainštalovať kodi na inteligentnú televíziu

Ak máte Windows 10 V1903 alebo novší, pravdepodobne ste si uvedomili, že už nemôžete meniť ani farbu panela úloh. Keď sa presuniete do aplikácie Nastavenia> Personalizácia> Farby, zistíte, že farba zvýraznenia na Štart, panel úloh a centrum akcií sú skutočne jednoducho sivé.

Tu je príklad, ako sa môžete vysporiadať s týmto problémom.

V systéme Windows sa nedá zmeniť farba panela úloh - oprava

Väčšinou sa na to vlastne sťažovali iba používatelia systému Windows 10 verzie 1903. Dôvodom je iba prítomnosť „ľahkej témy“. Preto verzia 1903 v zásade prichádza s tým, že svetlo je predvolene povolené. Po dizajnovom správaní sa témy Light nebudete môcť v ponuke Štart a v súvisiacich položkách, napríklad na paneli úloh a v Centre akcií, zobraziť farbu zvýraznenia.

V boji proti tejto situácii by ste si mali najskôr zvoliť Vlastné možnosť pre Vyberte si svoju farbu . Potom musíte nastaviť Vyberte predvolený režim systému Windows do Tma tiež.

prezerať facebook ako niekoho iného

Potom sa môžete posúvať nadol a nájdete túto možnosť, aby sa dala zvýrazniť farba zvýraznenia na Štart, na paneli úloh a v Centre akcií je teraz tiež konfigurovateľná. To znamená, že vy môžete zvoliť a použiť požadovanú farbu na paneli úloh.

Zakážte automatický výber farby zvýraznenia

Ak systém Windows automaticky používa farbu na paneli úloh, musíte vypnúť niektorú z možností v nastaveniach Farby.

sa nepodarilo aktivovať mobilnú dátovú sieť iphone 6

Stačí, ak prejdete do časti Nastavenia> Personalizácia> Farby, ako je uvedené vyššie. Potom v časti Vyberte farbu zvýraznenia stačí zrušiť začiarknutie políčka vedľa položky „Automaticky zvoliť farbu zvýraznenia z môjho pozadia“.

Vypnite farebný filter | nemôže zmeniť farbu panela úloh

Môžete sa tiež pokúsiť vypnúť nastavenie farebného filtra na počítači. Postupujete podľa týchto krokov:

  • Stačí otvoriť Nastavenia na počítači. A choďte do Ľahkého prístupu.

môcť

  • Na ľavom bočnom paneli vyberte farebné filtre. Potom nasledujúcim spôsobom vypnite prepínač, aby ste zapli farebné filtre.

Vypnite efekty priehľadnosti

Keď chlapci nastavíte farbu zvýraznenia na paneli úloh, môžete si všimnúť, že je mierne matná. Ak chcete získať živé farby, mali by ste vypnúť nastavenie efektov priehľadnosti.

android 8 lg v20

K tomu stačí prejsť do časti Nastavenia> Personalizácia> Farby. Vypnite aj prepínač vedľa efektov priehľadnosti.

Záver

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že chlapci, ako je tento, nemôžu zmeniť farebný článok na hlavnom paneli a tiež vám pomôžu. Dajte nám o tom spätnú väzbu. Tiež, ak máte ďalšie otázky a problémy týkajúce sa tohto článku. Dajte nám potom vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa ozveme.

Prajem vám krásny deň!

Pozri tiež: Ako opraviť Windows 10 nemôže zmeniť rozlíšenie