Najlepší webový prehliadač pre Android TV - môžete použiť

Android TV skutočne neprichádza so zabudovaným prehliadačom. Čiastočne preto, že väčšina ľudí nebude v televízii používať webový prehliadač, a dokonca aj v prípade, že ich používajú, nie je diaľkový ovládač vlastne zostavený pre tento druh prehliadania. To znamená, že sú chvíle, keď vy chcete prehliadať web v televízii. V tomto článku budeme hovoriť o najlepšom webovom prehliadači pre Android TV - môžete použiť. Poďme začať!

Teraz, ak máte inteligentnú televíziu, je pravdepodobné, že v nej už je nainštalovaný webový prehliadač. Naša inteligentná televízia LG s webovým operačným systémom LG má aj webový prehliadač, ktorý je však polovičný a ovládacie prvky nie sú ani zďaleka pohodlné. Takže radšej používam webový prehliadač tretej strany, napríklad Google Chrome, Firefox alebo Puffin TV.

Ktorý z nich by si si mal vybrať od seba? Testoval som niektoré známe webové prehliadače na zariadeniach MiBox, NVIDIA Shield TV a Fire TV Stick a poďme sa pozrieť na tie najlepšie z nich. Pozrime sa.

Prehliadače uvedené v zozname nižšie fungujú naozaj dobre, je však možné, že ich všetky nebudete môcť nainštalovať konvenčnými metódami.

Najlepší webový prehliadač pre Android TV

Chrome

Je zvláštne, že Chrome nie je predinštalovaný v operačnom systéme Android TV. Je možno ešte zvláštnejšie, že aplikácia aplikácie pre Android TV neexistuje. A tiež nie je k dispozícii v obchode Android TV Play.

Tieto zvláštnosti vám však nebránia v skutočnej inštalácii prehliadača Chrome na Android TV. Môžete si aplikáciu nainštalovať do svojho televízneho prijímača Android cez webovú verziu Obchodu Play. Niektoré zo zariadení vám dokonca umožnia inštaláciu aplikácie pomocou hlasového príkazu.

najlepšia miestnosť pre s7

Najlepší webový prehliadač pre Android TV

Prostredníctvom prehliadača Google Chrome v systéme Android TV má výhody aj nevýhody. Na strane profesionálov, ak ste existujúcim používateľom prehliadača Chrome, budete mať prístup k všetkým svojim záložkám, histórii prehliadania a mnohému ďalšiemu synchronizovanému obsahu. Jednou z nevýhod je, že prehliadač Chrome pravdepodobne v skutočnosti nebude fungovať s existujúcim diaľkovým ovládačom Android TV. V skutočnosti je použitie o niečo nepríjemnejšie ako v prípade iných možností.

Pretože neexistuje žiadna vyhradená verzia prehliadača Chrome pre TV, rozhranie vyzerá rovnako ako v mobile. Mali by ste mať na pamäti, že môžete použiť záložky alebo napísať adresu URL pomocou diaľkového ovládača alebo ovládača. Na Chrome je dobré, že sa môžete prihlásiť a synchronizovať svoju históriu prehliadania, záložky a uložené heslá. Ale počas môjho testovania to nevyzerá dobre optimalizované na to, aby fungovalo s tv remote. Rozhranie je väčšinou nestále a Jarry.

Firefox

No, Firefox je ďalší známy desktopový a mobilný prehliadač, ktorý si môžete preniesť na svoje zariadenie Android TV. Napríklad Chrome nie je k dispozícii žiadna vyhradená verzia prehliadača Android TV. Jeho nedostatok v obchode Android TV Play je spôsobený obmedzujúcimi potrebami spoločnosti Google, čo sa dá považovať aj za aplikáciu Android TV.

Ľudia, ktorí používajú Firefox na Android TV, väčšinou poukazujú na jeho rozšírenia ako na jednu z hlavných výhod aplikácie. Na rozdiel od prehliadača Google Chrome takmer všetky vaše rozšírenia budú fungovať aj na platforme Android TV.

Najlepší webový prehliadač pre Android TV

Mnoho používateľov tiež tvrdí, že prehliadanie YouTube je rýchlejšie prostredníctvom prehliadača Firefox, než keď používate oficiálnu aplikáciu YouTube. No, chlapci, možno nezažijete rovnaké výsledky. Pamätajte, že chlapci môžete ľahko spravovať prehliadač Firefox alebo ľubovoľné ďalšie bočné aplikácie aj na svojom televízore Android TV. Nenechajte sa teda odradiť aspektom bočného nakladania.

Prehliadač celkovo funguje naozaj dobre a nie je mu čo vytknúť. Používanie prehliadača iba pomocou diaľkového ovládača by však bolo trochu problematické. Pretože tieto prehľadávače nie sú optimalizované pre televízor, je ich ovládanie založené na zariadeniach s dotykovou obrazovkou, a preto bude aj navigácia trochu zdĺhavá. Môžete však použiť herný ovládač rovnako ako ten v NVIDIA Shield TV. Rovnaký výsledok môžete dosiahnuť aj pomocou fyzickej myši alebo klávesnice.

Televízia Puffin

Mnoho prehliadačov Android TV v skutočnosti nefunguje s diaľkovým ovládaním vášho zariadenia. Na ovládanie a navigáciu v aplikácii budete musieť používať herný ovládač alebo aplikáciu pre smartphone. Začíname teda spolu s Puffin TV Browser tiež. Tento funguje so základným diaľkovým ovládaním Android TV, čo z neho robí vynikajúcu voľbu aj pre všetkých používateľov.

puffin tv

No, Televízia Puffin Prehliadač má vlastne verziu, ktorá bola špeciálne navrhnutá pre boxy Android TV. Nejde iba o repasovanú mobilnú aplikáciu pre Android. Špeciálne navrhnuté rozhranie znamená, že Puffin je v skutočnosti ľahký, rýchly a tiež ľahko viditeľný. Medzi ďalšie funkcie tiež patria QR kódy na pridanie vašich obľúbených webov do aplikácie a podpora aplikácie Adobe Flash kedykoľvek a kedykoľvek.

Servery prehliadača majú sídlo v USA, to znamená, že uvidíte americkú verziu webov.

Opera

Opera je v podstate jeden z lepších mobilných webových prehliadačov. Aj keď vy, chlapci, musíte aplikáciu stiahnuť, stále môžete používať a mierne prispôsobiť prehliadač aj pre svoju Android TV. Na webových stránkach môžete tiež navigovať pomocou diaľkového ovládača. Na načítanie stránky však budete stále potrebovať klávesnicu alebo myš, čo znamená, že ak nemáte klávesnicu. Potom vám aplikácia bude naďalej skutočne zobrazovať domovskú stránku.

Opera

pokročilá paradajka vs dd-wrt

Opera v zásade prichádza s nočným režimom, ktorý optimalizuje webovú stránku aj pri neskorom nočnom prehliadaní. Na NVIDIA Shield TV to z nejakého dôvodu vlastne nefungovalo. A mohol som zmeniť iba tému prehliadača, čo malo malý vplyv na prehliadanie aj počas noci. Adblock však funguje dobre, chlapci sa môžu jednoducho zapnúť pomocou prepínača v ponuke hamburgerov. Funkcia stránok offline je slušná, pretože vám umožňuje prístup k webovým stránkam, ako sú blogy a články, aj bez internetu. Opera je celkovo slušný prehliadač na prehliadanie offline bez reklám.

Microsoft Edge

Microsoft Edge Prehliadač je obľúbený pre svoj režim čítania, a preto som ho zaradil do tohto zoznamu. Prehliadač Edge je vlastne prehliadač založený na chróme, takže môžete očakávať rovnaký výkon s pridanými funkciami. Môžete sa tiež prihlásiť pomocou svojho účtu Microsoft a synchronizovať s tým všetky údaje z ostatných prehľadávačov. Populárny režim čítania funguje na Android TV, na prechádzanie stránkou by ste však potrebovali myš.

Najlepší webový prehliadač pre Android TV

Získate funkciu rozbočovača Edge, kde sa ukladajú všetky záložky, zoznamy čítaní, knihy zakúpené v obchode Microsoft Store, história prehliadania a tiež súbory na stiahnutie. Ku každému a všetkému máte prístup z jedného miesta. Edge je v podstate odporúčaný prehliadač, ak chcete čítať vo webovom prehliadači zo zariadenia Android TV.

Samsung Internet Browser

Samsung internet Prehliadač je obľúbený medzi používateľmi Samsung aj inými používateľmi. Je to naozaj rýchle, podporuje adblokátory a tiež vám umožní upraviť veľkosť textu na obrazovke atď. Môžete si dokonca vybrať zo zoznamu blokátorov obsahu, ktorý je k dispozícii pre internetový prehliadač Samsung, čo je podľa mňa neuveriteľné. Pretože existuje iba niekoľko prehliadačov, ktoré v zásade ponúkajú aj túto službu.

Najlepší webový prehliadač pre Android TV

Najlepšia časť pri používaní internetového prehliadača Samsung na vašom televízore Android je skutočne režim vysokého kontrastu. Je to absolútna pochúťka, aby ste videli túto funkciu celého prehliadača. To platí pre každú webovú stránku, ktorú otvoríte. Táto funkcia by vám tiež umožnila prehliadať internet v noci bez toho, aby ste si pálili sietnice.

Samsung Internet je skutočne vynikajúci aj vďaka vysoko kontrastnému režimu a blokátorom obsahu.

Najlepší webový prehliadač pre Android TV v iných metódach

Pokiaľ žiadny z prehľadávačov, ktoré sme skúmali, nie je dostatočný na to, aby vyhovoval vašim potrebám. Potom máte k dispozícii aj niekoľko alternatív.

GameStream

Ak vlastníte štít Nvidia (a mali by ste, pretože štít Nvidia je jedným z najlepších boxov na rezačky šnúr). Na prístup na plochu systému Windows môžete použiť funkciu GameStream. Preto používajte ľubovoľný počítačový prehliadač, ktorý vyberiete.

Tento proces je možný, pretože GameStream vám umožňuje manuálne pridať ľubovoľnú hru prostredníctvom aplikácie GeForce Experience vo vašom počítači. Ak chlapci pridáte C: Windows System32 mstsc.exe (aplikácia Pripojenie k vzdialenej ploche), potom môžete za pár sekúnd pozrieť na plochu svojho počítača.

Ako nainštalujem DLC na Steam?

Samozrejme, vy budete musieť ako myš používať svoj diaľkový ovládač pre Android TV, čo môže byť v skutočnosti zdĺhavé. Ak to váš Android TV box podporuje, mohli by ste radšej použiť myš s podporou Bluetooth.

Prenášajte svoju obrazovku

Televízne boxy pre Android sú v zásade vybavené zabudovanou technológiou Chromecast. Môžete teda použiť Chromecast na prenos obrazovky z počítača do televízora. Opäť vám umožňuje používať ľubovoľný stolný prehliadač, ktorý ste nainštalovali.

Nevýhodou používania Chromecastu na prístup do prehliadača na Android TV je oneskorenie. Pre niektoré úlohy to nebude vhodné riešenie. Streamovanie videa a počúvanie zvuku je však viac než postačujúce.

Záver

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám páči tento článok o najlepšom webovom prehliadači pre Android TV, ktorý vám tiež pomôže. Dajte nám o tom spätnú väzbu. Tiež, ak máte ďalšie otázky a problémy týkajúce sa tohto článku. Dajte nám potom vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa ozveme.

Prajem vám krásny deň!

Pozri tiež: Najlepšie webové stránky s avatarmi na prispôsobenie vašich karikatúr s avatarmi online