Najlepšie ISO Mounter pre Windows 10/8/7

Najlepší ISO Mounter: Najbežnejším spôsobom zálohovania diskov CD alebo DVD je vytvorenie obrázka. Spravidla budú tieto obrázky v rôznych formátoch, ako sú ISO, IMG alebo BIN. Všetky vaše dáta sú zhrnuté do jedného súboru, čo uľahčuje ich prenos na iné miesto.

Otázkou však je, ako tieto obrazové súbory otvoriť v systéme Windows?

Rovnako, ako keď vložíte disk CD / DVD do jednotky, môžete vlastne vytvoriť súbory ISO vo virtuálnych jednotkách CD / DVD, aby ste získali prístup k ich obsahu. Poďme si skontrolovať niektorý z najlepších softvérov pre Windows.

Najlepší ISO Mounter pre Windows 10

Použite vstavané možnosti systému Windows 10

Začnime od Windows 10, Microsoft vlastne pridal základnú schopnosť rámovať ISO súbory priamo v Prieskumníkovi súborov. Je to nielen užitočné, ale tiež nemusíte inštalovať žiadny softvér tretích strán, aby ste vytvorili rámec súboru ISO. Okrem toho môžete súbory IMG pripojiť aj pomocou vstavaných možností systému Windows 10. Ak chcete pripojiť súbor IMG alebo ISO v systéme Windows, stačí kliknite pravým tlačidlom myši na súbor a vyberte možnosť Mount .

Keď vyberiete túto možnosť, obrazový súbor sa pripojí okamžite. Môžete to vidieť v koreňovom priečinku File Explorer ako bežná jednotka CD / DVD. Čo znamená, že ju môžete otvoriť ako ktorúkoľvek inú jednotku v systéme Windows 10.

WinCDEmu

WinCDEmu je úžasný malý malý bezplatný softvér. Umožňuje vám zarámovať obrazové súbory v systéme Windows jediným kliknutím. Všetko, čo musíte urobiť, je nainštalovať softvér. Pravým tlačidlom myši kliknite na súbor ISO a vyberte možnosť Vyberte disk a pripojenie .

WinCDEmu vám umožní zvoliť písmeno jednotky podľa vášho výberu a dokonca aj automaticky vytvoriť obrazový súbor pri štarte systému. Väčšina softvérových a herných diskov CD / DVD v ňom zvyčajne spúšťa programy automaticky, keď zarámuje obrazový súbor. Stáva sa to kvôli súboru s názvom autorun.inf v rámci obrazového súboru.

Uisti sa WinCDEmu je zadarmo pre osobné použitie, musíte si kúpiť licenciu pre obchodné prípady použitia.

Stiahnuť ▼: WinCDEmu .

Daemon Tools Lite

Daemon Tools Lite je jedným z najstarší a najpopulárnejší ISO montér softvér pre Windows. Po inštalácii aplikácie Daemon Tools Lite sú k nej priradené všetky vaše súbory ISO. Môžete ich zarámovať a otvoriť jednoduchým dvojitým kliknutím na súbor obrázka. Okrem toho môžete tiež použiť Daemon Tools Lite na pripojenie rôznych ďalších druhov súborov, ako je Súbory VHD, VMDK, TC, True Crypt atď. Medzi ďalšie funkcie aplikácie Daemon Tools patrí schopnosť organizovať a ukladať obrazové súbory. Naskenujte vo svojom počítači súbory obrázkov, odosielajte ich do a z lokálnych sietí. Môžete emulovať jednotky DT, SCSI a HDD, komprimovať virtuálne disky atď.

Stiahnuť ▼: Daemon Tools Lite

Gizmo Drive

Gizmo Drive je ďalší ľahký softvér. Tento softvér je vhodný na pripojenie rôznych druhov obrazových súborov, ako sú BIN, CUE, ISO, IMG, NRG atď. Nielen to, ale aj tiež pripojiť súbory virtuálneho pevného disku ako VHD . Dôležité na Gizmo Drive je, že vám umožňuje:

  • Vytvorte šifrované obrázky z pevného disku
  • Mount chránený heslom
  • Podpora pre pripojenie viacerých typov virtuálnych diskov súčasne
  • Odpojenie obrázkov z príkazového riadku systému Windows

Stiahnuť ▼: Gizmo Drive

Sada nástrojov ImDisk

Ak hľadáte a bezplatný a otvorený softvér ISO Mounter pre Windows skúste ImDisk Toolkit.

ImDisk Toolkit je bezplatný softvér s otvoreným zdrojovým kódom. Pomocou niekoľkých kliknutí dokáže vytvoriť rámec širokej škály obrazových súborov. Okrem toho môžete pripojiť bežné zväzky pevného disku, diskety atď. Môžete napríklad tiež zarámovať obrazový súbor ako vymeniteľnú jednotku, aby ste na tejto jednotke mali možnosti výmeny. Môžete vytvoriť virtuálny disk vo virtuálnej pamäti alebo vo fyzickej pamäti, priradiť konkrétnu veľkosť pripojenému obrazu atď. V prípade potreby môžete dokonca nastaviť pripojený obraz ako pevný alebo zapisovateľný.

Stiahnuť ▼: Sada nástrojov ImDisk

Virtuálny CloneDrive

Virtuálny CloneDrive je jedným z populárnych a najstarších softvérov pre Windows na pripojenie súborov ISO. Na rozdiel od Daemon Tools, Virtuálny CloneDrive je vytvorený na jediný účel . Virtuálny CloneDrive je ako taký minimálny, ľahký a ľahko použiteľný. Po inštalácii softvéru jednoducho kliknite pravým tlačidlom myši na obrazový súbor a vyberte ikonu Mount možnosť a je dobré ísť. Softvér podporuje viac obrazových formátov, ako sú CUE, UDF, IMG, BIN, UDF atď.

Stiahnuť ▼: Virtuálny CloneDrive

Záver:

To je všetko! Ak si myslíte, že som vynechal niektorý z vašich obľúbených montážnych softvérov ISO pre Windows, dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie!

Prečítajte si tiež: Používatelia iPhone 5 budú musieť čoskoro aktualizovať na najnovšiu verziu

makro pre Windows 10