Najlepší IP skener pre Mac, ktorý by ste mali vedieť

IP skenery sú v podstate softvér na monitorovanie siete; nazývajú sa tiež sieťové skenery. Používajú sa na hľadanie slabých miest v sieti, dostupných IP adries a pripojení tiež k IP adresám vašej lokálnej siete (LAN). V tomto článku sa budeme zaoberať najlepším skenerom IP pre Mac, ktorý by ste mali vedieť. Poďme začať

IP skenery sú skutočne užitočné pri identifikácii nežiaducich a škodlivých zariadení spolu s adresami IP pripojenými k vašej sieti. Aby bolo možné ručne blokovať alebo povoliť automatické blokovanie. Sieťové skenery sú dôležitým nástrojom na zaistenie neustálej ochrany vašej siete.

Skenery IP identifikujú adresu IP, adresu MAC, názov zariadenia, typ zariadenia, dodávateľa a stav pripojenia všetkých zariadení pripojených k sieti. Upozorňujú správcov siete vždy, keď sa nové zariadenie skutočne pokúsi pripojiť k ich sieti.

Need for IP Address Scanner pre Mac

Existuje mnoho dôvodov, prečo by ste mohli chcieť skenovať adresy IP. Prvým z nich je vlastne bezpečnosť. Skenovanie IP adries v sieti okamžite odhalí neoprávnené alebo podvodné zariadenia. Môžu to byť zariadenia, ktoré sa prostredníctvom škodlivých používateľov pripájajú k špehovaniu vašej organizácie.

Avšak aj dobre mienení používatelia môžu niekedy spôsobiť zmätok pri pripájaní svojich osobných zariadení.

najlepší launcher šetriaci batériu

Z bezpečnostných dôvodov je skenovanie adries IP tiež prvým krokom mnohých procesov správy adries IP. Aj keď väčšina nástrojov na správu adries IP (IPAM) bude obsahovať aj určitú formu skenovania adries IP, mnoho ľudí spravuje svoje adresy IP manuálne. To je miesto, kde môžu byť nástroje na skenovanie adries IP skutočne užitočné. A pre tých, ktorí nemajú zavedený proces správy IP adries, je skenovanie IP adries ešte potrebnejšie. Bude to väčšinou jediný spôsob, ako sa ubezpečiť, že nedochádza ku konfliktom adries IP, a môže to byť považované za dosť hrubý spôsob pseudo-správy adries IP.

Ako Ping vlastne funguje IP skener pre Mac

Ping je naozaj jednoduchá utilita. Jednoducho pošle pakety s požiadavkou na echo ICMP do cieľa a potom počká, kým pošle späť paket s odpoveďou na echo ICMP aj pre každý prijatý paket. Toto sa opakuje niekoľkokrát - v rámci systému Windows je to predvolene päť. A kým sa vo väčšine ostatných implementácií predvolene manuálne nezastaví - a potom tiež zostaví štatistiku odpovedí. Vypočíta tiež priemerné oneskorenie medzi požiadavkami a ich príslušnými odpoveďami a potom ich zobrazí vo výsledkoch.

Aby fungovanie príkazu ping fungovalo, musí pingovaný hostiteľ dodržiavať pravidlo RFC 1122. To určuje, že každý hostiteľ musí spracovať žiadosti o echo ICMP a na oplátku vydať echo odpovede. Väčšina hostiteľov však odpovedá, niektorí túto funkciu z bezpečnostných dôvodov deaktivujú. Brány firewall väčšinou blokujú aj prenos ICMP. Ping na hostiteľa, ktorý nereaguje na požiadavky ICMP na odozvu, neposkytne žiadnu spätnú väzbu, presne ako ping na neexistujúcu IP adresu. Aby sa to obišlo, veľa nástrojov na skenovanie adries IP skutočne používa iný typ paketu na kontrolu, či adresa IP reaguje.

Najlepší skener IP pre Mac

Nahnevaný skener IP

Nahnevaný skener IP je jedným z najlepších softvérov na skenovanie IP, ktorý je k dispozícii online. Naskenuje celú vašu sieť na adresy IP veľmi rýchlo a ľahko sa používa. Je to prenosný sieťový skener s otvoreným zdrojovým kódom pre rôzne platformy a ponúka tiež kontroly ping, informácie NETBIOS, riešenie názvov hostiteľov, kontroly MAC adries a viacvláknové skenovanie.

IP skener pre Mac

Pokročilý IP skener | IP skener pre mac

Advanced IP Scanner je skutočne dobrý a obľúbený bezplatný sieťový skener a analyzátor. Je veľmi rýchly a tiež ľahko použiteľný. Pokročilý skener IP skenuje a potom detekuje adresy IP, MAC adresy, podsiete, zobrazuje všetky zariadenia. To sa pripojí k vašej sieti a uloží výsledky do formátu CSV.

Tento nástroj poskytuje prístup k zdieľaným priečinkom a diaľkové ovládanie počítačov vrátane diaľkového vypínania cez Radmin. Pokročilý skener IP podporuje systémy Windows, Mac a mnoho ďalších operačných systémov a je prenosný, t. J. Nevyžaduje žiadnu inštaláciu.

Sieťový analyzátor JDSU

JDSU Network Analyzer je sieťový skener bohatý na funkcie spolu s nástrojmi, ako je detekcia IP používateľov, sledovanie šírky pásma, detekcia zdrojov sieťových chýb. Tento softvér poskytuje analýzu viacerých technológií, podporu viacerých platforiem a tiež škálovateľnosť.

Hping | IP skener pre mac

Hping je ďalší bezplatný nástroj príkazového riadku, ktorý je odvodený od príkazu ping. Je k dispozícii pre Mac OS X, ako aj pre väčšinu operačných systémov podobných Unixu a Windows. Aj keď už nie je v aktívnom vývoji, stále je v širokom rozsahu, čo dokazuje, aký dobrý nástroj je. Nástroj sa veľmi podobá príkazu ping, ale má veľa rozdielov. Pre začiatočníkov nebude Hping v skutočnosti odosielať iba žiadosti o echo ICMP. Môže tiež skutočne odosielať pakety TCP, UDP alebo RAW-IP. Je tiež vybavený režimom traceroute a má schopnosť odosielať súbory.

Nástroj Sniffer sieťového analyzátora

Network Analyzer Sniffer Tool (NAST) je naozaj dobrý nástroj na sledovanie siete. Umožňuje používateľom vyhľadávať promiskuitné uzly, internetové brány, zostavovať zoznamy hostiteľov a oveľa viac. Poskytuje tiež správy o činnostiach monitorovania siete.

Sieťový skener SoftPerfect | IP skener pre mac

SoftPerfect Network Scanner je vynikajúci bezplatný softvér pre sieťové skenery. Naskenuje adresu IP a MAC adresu zariadení, ktoré sa pripájajú k vašej sieti. Umožní vám tiež stiahnuť výsledky skenovania v rôznych formátoch súborov, ktoré zahŕňajú CSV, Text, HTML a oveľa viac.

Nmap / Zenmap

IP skener pre Mac

Tento je takmer taký starý ako ping, Nmap existuje už celé veky a bežne sa používa na mapovanie siete - odtiaľ názov - a na vykonávanie mnohých ďalších úloh. Napríklad Nmap možno použiť na skenovanie celého radu adries IP, ktoré reagujú na hostiteľov, a otvorených portov IP. Toto je nástroj príkazového riadku pre tých, ktorí uprednostňujú grafické používateľské rozhrania. Jeho vývojári zverejnili Zenmap , vlastne grafické rozhranie tohto výkonného softvéru. Oba balíčky môžeme nainštalovať na Mac OS X, Windows, Linux a Unix.

Záver

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám tento článok o skeneri IP pre počítače Mac páči, a tiež vám pomôže. Dajte nám o tom spätnú väzbu. Tiež, ak máte ďalšie otázky a problémy týkajúce sa tohto článku. Dajte nám potom vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa ozveme.

Prajem vám krásny deň!

Pozri tiež: Ako vyriešiť problém, keď nemôžete počuť ľudí v rozpore