Najlepšie doplnky GIMP DDS pre Windows

Doplnky GIMP DDS: GIMP je najlepšia alternatíva PS, akú kedy nájdete, a je úplne zadarmo. Ak chcete GIMPu pridať väčšiu hodnotu, ľudia používajú doplnky. Ak ich chcete použiť, musíte ich najskôr vyhľadať, stiahnuť a nainštalovať, čo nie je také jednoduché, pretože už nie sú v móde.

Nemusíte sa báť, všetko uvádzame v tejto príručke. Dozviete sa všetko o pluginu GIMP DDS a o tom, ako ich môžete nainštalovať, ak stále čítate. Tu sú najlepšie a najnovšie ďalšie doplnky:

AKO INŠTALOVAŤ PLUGINY GIMP DDS

Predtým nájdete doplnky zoskupené v registri, ale bohužiaľ, program GIMPregistry bol odstránený. Miesto na vyhľadanie doplnkov je internet. Mnoho doplnkov nedostáva žiadne aktualizácie. Tiež niektoré populárne doplnky, ako napríklad GIMP DDS Plugin.

Spoločnosť Microsoft tiež vytvorila formát súboru DDS, ktorý ho použil v softvérovej vývojovej súprave a nazval ho Direct X SDK. Direct X sa používa na vývoj 3D aplikácií, napríklad videohier. GIMP je ako bezplatná verzia aplikácie Photoshop a nemôže vytvárať alebo pristupovať k súborom DDS, kým nenainštalujete a nestiahnete doplnok GIMP DDS.

gimp-dds-plugin

Takto si môžete stiahnuť a nainštalovať doplnok DDS. Uistite sa, že tento doplnok funguje iba na GIMP 2.8 a umožňuje vám ukladať obrázky vo formáte Direct Draw Surface. Po zatvorení GIMPu postupujte takto:

STIAHNUŤ SI PLUGIN GIMP DDS

Stiahnite si doplnok DDS pre GIMP. Klepnite na Stiahnuté súbory a kliknite na verziu, ktorá zodpovedá vášmu Windows (32 alebo 64-bitová). Tu uvidíte, že nebol aktualizovaný od roku 2013. Je veľmi starý, ale stále funguje dobre. Uložte súbor tiež na dostupné miesto, napríklad na plochu. Budeš to čoskoro potrebovať.

NÁJDETE SLUŽBU GIMP PLUGIN

Vo Windows 10 64-bit. Potom otvorte prieskumník súborov a vyberte Tento počítač (v predchádzajúcich verziách systému Windows to bol Môj počítač). Tiež otvorte Miestny disk C a prejdite na Program Files x86.

Teraz prejdite na GIMP-2.0 a potom klepnite na lib. Ďalej klepnite na gimp, vyberte 2.0 a choďte do doplnkov.

VLOŽTE STIAHNUTÝ SÚBOR DO GIMPOVÉHO ZLOŽKY PLUGINU

Teraz sa musíte vrátiť na plochu a dvakrát klepnúť na súbor doplnku, ktorý ste nainštalovali. Teraz ho rozbaľte a potom potiahnite súbor dds.exe a vložte ho do priečinka doplnkov GIMP.

Po opätovnom otvorení GIMP by ste mali mať možnosť otvárať súbory Direct Draw Surface. Ak to nefungovalo, skúste použiť inštalačný program, ktorý sa nachádza v stiahnutom súbore. Stačí na ňu dvakrát kliknúť a postupovať podľa pokynov.

NAJLEPŠÍ DODATOČNÝ GIMP PLUGIN

Tu je zoznam najlepších doplnkov GIMP, ktoré by ste si mali vyskúšať:

RESYNTHESIZER

Resyntetizátor je starý, ale zlatý doplnok. Prináša množstvo nástrojov, ktoré pomáhajú s textúrami. Dobrá časť je Heal Selection, ktorú nájdete v ponuke Vylepšiť. Môžete ho tiež použiť na vylúčenie objektov, ktoré nemajú byť súčasťou vášho obrazu.

HUGIN

Hugin je najlepší a vynikajúci na vytváranie fotografických koláží a jeho použitie je jednoduché. Teraz načítajte svoje obrázky, presne určte ich spoločné body a tento doplnok ich navzájom spojí. Môže tiež opraviť všetko, čo je v rozpore.

DUPLIKOVAŤ NA ĎALŠÍ OBRAZ

Duplicate to Another Image je ďalší jednoduchý doplnok. Jeho názov prezrádza jeho účel. GIMP to dokáže, ale nie tak dobre. Môžete to tiež použiť na vytvorenie iného pozadia obrázka tak, že skopírujete konkrétnu časť obrázka na najnovší obrázok, ktorý má rovnakú veľkosť ako originál.

Môže sa tiež použiť na izoláciu niektorých objektov tak, že ich skopírujete do najnovšieho obrázka a upravíte tak, aby zodpovedali veľkosti. Objekt možno tiež skopírovať do najnovšieho otvoreného obrázka. Môžete si stiahnuť doplnok tu .

tento blu-ray disk potrebuje knižnicu na aacs dekódovanie vlc

GIMP, GIMP, HÁRKA!

Uistite sa, že ukladáte kópie doplnkov GIMP, pretože môžu zmiznúť z ničoho nič, t. J. V GIMP ich nebudete môcť použiť. GIMP môže byť tiež občas komplikovaný, stále je všestranný a ľahko použiteľný, takže je ťažké sa sťažovať.

Záver:

Tu sú najlepšie doplnky GIMPS DDS. V prípade ďalších otázok a otázok nás kontaktujte v sekcii komentárov nižšie.

Prečítajte si tiež: Čo je pomalý režim Discord a ako ho nastaviť?