Najlepšie čítačky ePub pre Windows

The EPUB je populárny formát elektronických kníh. Čítačky vlhkých elektronických kníh predvolene podporujú formát EPUB. Otázkou teda je, ako čítať súbory ePub, keď používate počítač so systémom Windows a ktorú čítačku súborov ePub si môžete stiahnuť? Poďme zistiť.

Čítačky ePub pre Windows

Naša príručka je určená pre majiteľov počítačov so systémom Windows, ktorí hľadajú čítanie súborov ePub na svojom notebooku alebo počítači a hľadajú úžasné nástroje so strednými funkciami. Aj keď o Windows nie je núdza o čítačky ePub. Každá je v niečom iná alebo iná. Či už chcete doplnok prehliadača alebo softvér na stiahnutie, som tu pre vás.

Poznámka: Niektoré súbory EPUB sú chránené technológiou DRM, čo znamená, že ich je možné otvoriť iba v konkrétnych zariadeniach alebo aplikáciách, s ktorými sú dodávané. Ak teda nechcete otvárať súbory ePub pomocou nasledujúceho softvéru, mali by ste skontrolovať, či v nich nie je DRM.

Čítanie súborov ePub v aplikácii Microsoft Edge (Windows 10)

AK Windows 10 pomocou nového prehliadača Edge ponúka Microsoft zabudované riešenie na čítanie súborov ePub - z Windows 10 Creators Update. Toto sú pomenované knihy, ktoré fungujú vo vnútri prehliadača Edge a prichádzajú s trhom.

čítačka microsoft-edge-windows-10-epub

Najlepšie je, že nemusíte sťahovať žiadne ďalšie súbory a dodáva sa s niektorými základnými funkciami, ako sú záložky a vyhľadávanie. Zlá je, že mu chýba veľa ďalších funkcií, ako sú anotácie a zvýraznenia, ktoré by mali byť súčasťou balenia. Uistite sa, že bude podporovať iba súbory ePub bez DRM.

Digitálne riešenia Adobe

Adobe sa používa na vytváranie riešení, ktoré umožňujú vývojárom a používateľom pracovať s dokumentmi. Má čítačku ePub k dispozícii zadarmo. Podporuje tiež ePub 3, ktorý používateľom umožňuje vychutnať si zážitok z čítania. Na to bol vytvorený súbor ePub 3.

adobe-digital-solutions

Veľkosť obrázkov sa dynamicky mení, aby nedošlo k strate kvality. Zobrazujem tam všetky bežné funkcie, ako sú záložky, poznámky, zvýraznenie a poličky na knihy. Ale funkcia vyhľadávania mi pomohla prehľadne usporiadať celú moju zbierku a tiež ľahko nájsť tituly.

Knihy si môžete tiež požičať a vypožičať svojim priateľom pomocou programu Adobe Digital Editions a miestnych knižníc. Vďaka tomu budete mať k dispozícii viac kníh.

Stiahnuť ▼: Digitálne riešenia Adobe

Readium

Readium je rozšírenie Chrome založené na ReadiumJS - iniciatíve otvoreného zdroja. Bol navrhnutý na čítanie súborov ePub online priamo v prehliadači Chrome. Je to užitočné, keď narazíte na súbor ePub na webe a nechcete si stiahnuť súbor do počítača. Nielen to, ale ak vo svojom systéme sedíte súbory ePub, môžete na ich prečítanie použiť aj Readium. Vďaka tomu je Readium dobrým online riešením pre čítačky ePub pre používateľov systému Windows.

readium-chrome-extension-for-epub

Môžete prispôsobiť farbu a veľkosť písma a tiež zmeniť farbu pozadia podľa toho, či čítate cez deň alebo v noci.

Stiahnuť ▼: Readium

Elegantný čítač

Upravené Čitateľ je ďalší prehľadávač viacerých platforiem, ktorý umožnil pokrokovej čítačke ePub ukladať všetky vaše súbory ePub do cloudu. Teraz k nim máte prístup v ľubovoľnom prehľadávači na ľubovoľnom počítači so systémom Windows. Funguje aj na iných operačných systémoch, ako sú Mac a Linux.

elegantný čítač-pre-epub-windows

Niektoré bežné funkcie, ako napríklad typ, veľkosť, farba a pozadie písma, sú tu. Môžete si tiež vytvoriť záložku a urobiť si poznámky, ktoré vám môžu pomôcť pri čítaní správ. Môžete si zvoliť jednu alebo dve stránky podľa toho, čo uprednostňujete.

ako používať odin 3

Jeho bezplatná verzia vám umožňuje spravovať až tri knihy a do každej knihy si urobiť 5 poznámok. Môžete získať prémiovú verziu 19,99 dolárov, ktorá vám poskytne synchronizáciu, cloudové úložisko a prémiovú zákaznícku podporu.

Stiahnuť ▼: Elegantný čítač (Freemium)

Bibliovore

Bibliovore pochádza z domu samotnej spoločnosti Microsoft. Jedná sa o čítačku a správcu elektronických kníh, ktorá sa integruje s OneDrive spoločnosti Microsoft a poskytuje cloudové úložisko a synchronizáciu. Tento softvér je zadarmo na stiahnutie a použitie.

Dodáva sa so záložkami, režimami čítania, anotáciami, správou písma a témami. Umožňuje mi to sťahovať súbory ePub z online knižníc priamo, rovnako ako to urobil Adobe.

bibliovore-epub-reader-pre-windows

Dostupný pre: Windows 8.1 a Windows 7.

Aplikácia Bibliovore’s mi umožnila upraviť metadáta a zorganizovať celú moju zbierku v priebehu niekoľkých minút

Stiahnuť ▼: Bibliovore

Účtovník

Nie je nič ako, ale najlepší pocit pri čítaní fyzických kníh. Vďaka pocitu a vôni papiera v našich rukách máte pocit, že ste súčasťou dobrodružstva. Účtovník chce, aby ste to cítili ešte raz.

bookviser-epub-reader-for-windows

Rozhranie UI vám dáva dojem, že namiesto súboru ePub čítate fyzickú knihu. Existuje mnoho spôsobov, ako môžete zmeniť používateľské rozhranie v závislosti od toho, či chcete mať fyzickú knihu alebo digitálnu podobu.

Stiahnuť ▼: Účtovník (Zadarmo)

Kút

Barnes & Noble bolo najväčšie meno v čítaní kníh a spustili Kút.

nook-epub-reader-pre-windows

Rovnako ako iné čítačky ePub, Nook ponúka písma, pozadia, témy, záložky, online trhovisko, synchronizáciu a prístup k mnohým klasikám. Kút je povolený pre rôzne platformy.

Stiahnuť ▼: Kút (Zadarmo)

Kobo

kobo

Kobo ponúka množstvo vreckových zariadení v rôznych formátoch, prevedeniach a aplikáciách pre rôzne platformy vrátane Windows na čítanie kníh Epub. Ďalej ponúka:

  • Schopnosť sledovať pokrok
  • Synchronizácia medzi zariadeniami a aplikáciami
  • Záložky
  • Oveľa viac

Stiahnuť ▼: Kobo (Zadarmo)

Kalibr

Kalibr je najvýkonnejší nástroj ePub, ktorý ste si mohli nainštalovať do systému Windows. Mnoho elektronických čítačiek s niektorými funkciami, Caliber je viac než to.

Kalibr

Pomocou kalibru môžete súbory ePub nielen čítať, ale aj ich vytvárať. Je to jeden z nástrojov autorov po celom svete. Pomocou Kalibra môžete tiež prevádzať elektronické knihy z jedného formátu do druhého.

Pomocou kalibru môžete previesť epub na mobi a preniesť ho priamo do Kindle z palubnej dosky. Zvláda akýkoľvek formát, ktorý na ňu vrhnete.

Stiahnuť ▼: Kalibr (Zadarmo)

Čítačka chrobákov

V neposlednom rade je to Čitateľka Beatle . Je to nový názov na trhu ePub, kde pôsobia giganti ako Caliber a Adobe. Zaujímavosťou je, že nie je potrebné nič sťahovať a inštalovať.

okná čítačiek chrobákov-epubov

Podporuje viacstránkové rozloženie, aby vám poskytlo ten pocit z knihy. Môžete tu očakávať ďalšie bežné funkcie, ako sú poznámky, záložky, anotácie a vyhľadávanie.

Beetle Reader je obchodná ponuka pre tých, ktorí chcú, aby si ich čitatelia prečítali na svojich značkových čítačkách elektronických kníh. Podporuje tiež audio a video obsah, čo z neho robí jedinečnú ponuku.

Stiahnuť ▼: Čítačka chrobákov (Zadarmo)

ZÁVER:

Existuje niekoľko čítačiek ePub, z ktorých si môžete vybrať, a podľa vašich potrieb tu máme niečo práve pre vás. Ak však chcete čítať súbory ePub a eKnihy online, v prehliadači je Readium skvelým rozšírením prehliadača Chrome.

Ktorá z nich je najvýkonnejšia a najľahšia čítačka ePub? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie!

Prečítajte si tiež: Ako opraviť nesynchronizované fotografie z iCloudu do iPhone, Mac a Windows