Najlepšie bip aplikácie Amazfit, ciferníky a tipy / triky

The Amazfit Bip sú úžasné inteligentné hodinky, ale majú určité obmedzenia, ako napríklad to, že sa nemôžete zúčastňovať hovorov, odpovedať na správy alebo bočne načítať aplikácie. S hovormi a správami nemôžete nič robiť. Čo však môžete urobiť, je zmeniť ciferník hodiniek, povoliť smajlíky, zmeniť jedno tlačidlo na spustenie fotoaparátu, ovládanie hudby atď.

Pred niekoľkými týždňami som zistil niekoľko najlepších tipov a trikov, ktoré prekonávajú tieto obmedzenia a navyše posúvajú použiteľnosť na inú úroveň.

Tipy a triky pre Amazfit Bip

Aktivujte smajlíky

Amazfit Bip má veľkú jasnosť slnečného žiarenia. Či už ste vonku alebo vo svojom dome, displej je na dobrej ceste. Okrem toho na hodinky dostanete aj notifikácie. Jedinou nevýhodou je, že nemôže zobrazovať smajlíky alebo emotikony. Teraz to urobíte inštaláciou vlastného firmvéru, ale je to trochu ťažké urobiť.

gadget-bridge-install

Okrem toho, aplikácie tretích strán ako Notify & Fitness pre Amazfit preblikne pre vás vlastný firmvér. Ja som však zvolil iný prístup. Použil som GadgetBridge, čo je bezplatná alternatíva open-source pre aplikáciu Mi-Fit. Stiahol som tieto veľké písma z XDA. Jednoducho otvorte aplikáciu Súbory a prejdite na súbor písma (.ft) pomocou Gadgetbridge. Bude sa ponúkať inštalácia písma do zariadenia, čím by sa udržal váš firmvér nedotknutý a vaša práca by zostala bez práce.

Stiahnuť ▼: GadgetBridge

Prispôsobte si upozornenia na aplikácie

alert-bridge-for-amazfit-app

The Mi-Fit Aplikácia umožňuje nastaviť upozornenia pre všetky aplikácie tretích strán. Neumožňuje vám však filtrovať tieto upozornenia ani ich prispôsobiť. Môžete teda použiť túto aplikáciu s názvom Výstražný most pre Amazfit , ktorý vám umožní filtrovať upozornenia na základe textu. V prípade, že nechcem dostávať tie nežiaduce e-maily na Facebooku, o ktorých mám sledovať. Takže som nastavil filter na vyradenie e-mailov, ktoré obsahujú text Facebook. Okrem toho môžete tiež nastaviť aplikáciu na preklad emodži v texte ASCII.

Stiahnuť ▼: Výstražný most

Vlastné ciferníky

vlastné ciferníky

Ako zmeniť zvuk oznámenia Messenger na

The Amazfit Pípať má veľa zabudovaných ciferníkov, ktoré vyzerajú celkom dobre. Ak však chcete zmenu, môžete kedykoľvek použiť aplikácie tretích strán. Spoločnosť Xiaomi vám poskytuje možnosť nahrávať ciferníky tretích strán v aplikácii Mi-Fit. Pre Bip existuje množstvo aplikácií na ciferníku. Môžete vyskúšať Amazfit Bip WatchFaces alebo My WatchFace pre aplikáciu Amazfit Bip .

Ak si však chcete vyrobiť svoj vlastný ciferník alebo si ho stiahnuť z internetu, musíte ho na hodinkách použiť ručne.

Ovládacia kamera

kamera-klik-bip-1

Amaz fit poskytuje jediné korunkové tlačidlo, pomocou ktorého môžete kliknúť na obrázok. Uistite sa však, že táto možnosť nie je k dispozícii v aplikácii Mi-Fit. Na tento účel by ste museli použiť aplikáciu tretej strany s názvom Mi Band 2/3 a Amazfit Selfie . Takto môžete mapovať jednotlivé tlačidlo, ktoré sa má použiť ako diaľková uzávierka fotoaparátu. Jediná vec je, že funguje s určitými aplikáciami pre fotoaparáty, ako je Kruhová kamera , Nočná selfie kamera , Slaninová kamera , a Fotoaparát zadarmo .

Ovládajte hudobný prehrávač

hudobný prehrávač

Ďalším úžasným využitím korunného tlačidla je ovládač hudobného prehrávača. Môžete to urobiť aj pomocou Asistent BIP Amazfit aplikácia Umožňuje vám zmeniť jedno klepnutie, dvojité klepnutie a trojité klepnutie, čím pozastavíte / prehráte, nasledujúcu a predchádzajúcu akciu. Nielen to, ale funguje to aj pre všetky aplikácie prehrávača hudby, ako aj pre aplikáciu YouTube. Jedinou zlou vecou je, že jediné klepnutie teraz nebude fungovať ako tlačidlo späť.

Upravte odkazy a gestá

nastavenie hodiniek-displeja

Ak po obrazovke Bip prejdete prstom doľava, zobrazí sa vám Alipay a počasie , prejdením prstom nadol získate DND Prepínač režimu, prejdením prstom nahor máte nejasné oznámenia. Toto jediné kliknutie na korunku funguje ako tlačidlo späť alebo sa môžete vrátiť späť do ponuky potiahnutím prstom doprava. Teraz je možné väčšinou akcie prispôsobiť v aplikácii Mi-Fit. Akciu pravého potiahnutia môžete upraviť tak, aby zobrazovala Počasie alebo AliPay.

ako používať klaun na spory

Maximalizujte výdrž batérie

Maximalizujte batériu

Výdrž batérie väčšinou závisí od ciferníka, ktorý používate. Ak sa budete držať sériového ciferníka, zvýši sa výdrž batérie. Ak používate ciferníky, ktoré obsahujú príliš veľa informácií, potom sa tieto informácie pravidelne aktualizujú. Predpokladajme, že používate ciferník, ktorý na obrazovke zobrazuje percentuálny podiel batérie, spálené kalórie, srdcovú frekvenciu, počet krokov a teplotu. Teraz by tento ciferník vyžadoval všetky tieto údaje súčasne od senzorov, aby bol ciferník neustále aktualizovaný.

Aplikácia tretej strany

štatistika modulu gadget-bridge

Mi-Fit má skvelé rozhranie založené na kartách, jediný problém však je, že pochádza z Číny a existuje vysoké riziko úniku údajov. Takže ak máte obavy o súkromie, môžete ukončiť aplikáciu Mi-Fit a naďalej používať Bip. Máte open-source aplikáciu Gadgetbridge, ktorá vám umožní používať Bip bez čínskeho zásahu. Pomocou aplikácie si tiež môžete stiahnuť vlastný firmvér a písma na server Bip.

Záver:

Je tento článok užitočný? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie!

Prečítajte si tiež: Ako spravovať viac príspevkov Tumblr pomocou editora hromadných príspevkov