Najlepšie 8bitové aplikácie na tvorbu hudby, ktoré znova vytvárajú čarovné zvuky

Neskôr som zišiel do zajačej priehrady a znovu som navštívil všetky 8-bitové videohry a objavil som novú lásku k 8bitovému umeniu a piesni. Po dokončení zoznamu aplikácií 8bit Music Maker na opätovné vytvorenie skladieb som sa spýtal, či existujú nejaké aplikácie na 8bitové ladenie? Ak chcete vytvoriť 8-bitové verzie svojich obľúbených skladieb, komponovať hudbu do telefónu alebo vytvoriť chiptunes, pozrite si zoznam kvalitných aplikácií na 8-bitové ladenie. Poďme ich vyskúšať.

8bitové aplikácie Music Maker

1. RetroBoy Plugin 8bit Music Maker

Pre drzosť

ako vymazať všeobecný chat v nesúlade

Aj keď na vytvorenie 8-bitovej skladby môžete použiť Audacity a ďalší vynikajúci softvér, je to veľmi zastrašujúce pre úplne nových zákazníkov, ktorí s hudobnou tvorbou nemajú veľké skúsenosti, preto sa oboznámim s aplikáciami, ktoré môžu byť čisté a musia vyžadovať minimálne predchádzajúce pochopenie približne sledovania softvéru. Ak ste však oboznámení s programom Audacity, môžete si nainštalovať tento doplnok a vo svojom súčasnom nastavení ľahko vytvoriť 8-bitovú stopu.

Získajte Doplnok RetroBoy

2. Tonepad

Pre iOS

Ak si chcete vytvoriť vlastné zvonenie, potom je táto aplikácia pre vás. Na základe sledovača chiptune podporuje mriežku šestnásť × 16, v ktorej môžete aktivovať každé upozornenie a vytvoriť tón. Rozhranie je uložené minimálne, aby ste ho mohli používať bez akéhokoľvek zastrašovania. Stačí faucet na mriežke a počúvať melódiu. Môžete si vytvoriť staré vyzváňacie tóny Nokia alebo naladiť hru Super Mario, rozhodnete sa. Aplikácia je zadarmo; avšak aby ste si ušetrili tóny, vylepšite si platený model, ktorého náklady sú 0,99 USD.

Inštalácia Tonepad (iOS)

3. Nanoloop

Pre Android a iOS

Nanoloop je skonštruovaný na radenie, vzorkovanie a skladanie skladieb v jednej aplikácii. Je mimoriadne prispôsobiteľný, čo ho robí trochu zastrašujúcim pre úplne nových zákazníkov. Môžete vytvoriť melódiu na 8 kanáloch a nastaviť 8 odlišných vzorov na jednom kanáli. Má tiež všetky krivky použité v 8-bitových videohrách spolu s možnosťou predstaviť svoje vlastné ukážky kombinovaním každého z nich a vytvoriť tak fúznu módnu stopu. Aplikácia má kompletný editor melódií, vďaka ktorému je orezávanie a spájanie plynulé. Nanoloop je platený a dostupný pre Android aj iOS za 3,99 USD.

Nainštalujte Nanoloop ( Android | ios )

4. Piconica

Pre Android

Ak ste mali v telefóne s Androidom vytvoriť 8-bitovú melódiu, Picnic je prvá aplikácia, o ktorú sa musíte usilovať. Je trochu špecifický z iných aplikácií v zozname, pretože nepoužíva mriežku a sledovacie zariadenie. Napriek tomu by ste s rozložením klávesnice mohli vytvoriť niekoľko nepríjemných melódií. Má obdĺžnikové a trojuholníkové vlny s jedinečnými cyklami, čo znamená, že rovnaké tóny môžete získať stlačením klávesu. Klávesnica má 96 klávesov, ktoré môžete používať s jedným alebo dvoma riadkami. Po nahraní melódie môžete dokumenty uložiť na najbližšom úložisku vo formáte záznamu WAV. Picnic je pozoruhodná bunková technika na vytváranie 8-bitových chiptunes.

doplnok indigo pre kodi

Nainštalujte Piconica ( Android )

5. Musiclab.Chrome experimenty

Pre web

Začnime základnou aplikáciou, Musiclab je určený pre všetkých nováčikov, ktorí sa potrebujú baviť piesňami. Má internetové rozhranie, vďaka ktorému je prenosný, a môžete ho použiť v ľubovoľnom webovom prehliadači. Rozhranie je jednoduché, takže je vhodné pre mladých ľudí a ľudí, ako som ja. Musíte iba kliknúť na ktorúkoľvek z poznámok v mriežke, aby ste aktivovali tento prvok, urobiť to v celej sieti a potom stlačiť tlačidlo prehrávania a violu, hudbu. Zariadenia môžete meniť bez toho, aby ste ovplyvnili vývoj, ktorý obsahuje klavír, struny, mosadz, syntetizátor atď. Exportujte podnik ako súbor MIDI alebo WAV a jedným kliknutím ho kúpte pre svoj laptop. Hudobné laboratórium je fantastické na vývoj jednoduchej 8-bitovej skladby online.

8bitový hudobný tvorca

Odhlásiť sa Hudobné laboratórium

6. BeepBox

Pre web

Ďalšia aplikácia, Beepbox, je extrémny sledovač chiptune, ktorý funguje v internetovom prehliadači. Poskytuje vám plne prispôsobiteľnú mriežku, v ktorej môžete regulovať klávesy, tempo, reverb a rytmus. Má všetky zariadenia s priebehmi použitými v pôvodných hrách. Z tohto dôvodu môžete znova vytvoriť všetky svoje bežné herné melódie. Okrem retro predvolieb, ako sú obdĺžnikové, trojuholníkové, pílové a mnoho ďalších, môžete získať podporu aj pre modernejšie nástroje, ako sú klávesové nástroje, idiofóny, gitary, basy, sláčiky a skreslenie. Svoju misiu môžete exportovať ako súbor .Json.Wav alebo.Mid. Beepbox je odopnutý a tiež s ním okamžite vytvoríte autentickú 8-bitovú hudbu.

8bitový hudobný tvorca

Odhlásiť sa BeepBox

7. Hudobná skrinka

Pre Windows a Mac

Tento následný softvér predstavuje flashový prístup k vytváraniu chiptunes. Bosca Ceoil má rozhranie mriežky a sledovania, vďaka ktorému je vytváranie chiptunes bezproblémové. Rovnako ako Beepbox má rôzne nástroje, možnosť obchodovať s oktávami, tempo atď. Spolu s MIDI získate 12 nových druhov nástrojov, čo môže byť viac ako dosť. Ak chcete začať pracovať s prvou skladbou, vyberte zariadenie, klepnite na poznámku pri mriežke a prehrajte ju v slučke. Potom môžete melódie exportovať do kodekov MIDI, WAV, XM a MML. Vyberte si Bosca Ceoil, ak potrebujete 8-bitový sledovač pre prenosný počítač.

Pozri tiež: Ako sťahovať videohovory WhatsApp v počítači so systémom Windows 10

galaxia poznámka 3 marshmallow aktualizácia

8bitový hudobný tvorca

Okno Music Box

Odhlásiť sa harmonika

8. FamiTracker 8bit Music Maker

pre Windows

Na rozdiel od predchádzajúceho vám program 8bit Music Maker FamiTracker ponúka väčšie možnosti. Aj keď to vyzerá komplikovane, dá sa ľahko zvyknúť, ak ste predtým pracovali na sledovačoch. Ak chcete začať skladať melódiu, stačí zvoliť pulz a stlačiť kláves na klávesnici, aby ste ho umiestnili k upozorneniu. Ďalej pomáha MIDI zariadeniam, aby ste z nich mohli bez námahy importovať zvukové vzorky a vlastné pomôcky. Aplikácia je odopnutá a umožní vám vytvoriť melódiu pre systémy NES a Famicom.

8bitový hudobný tvorca

Odhlásiť sa FamiTracker

Záver

Toto bolo niekoľko užitočných aplikácií, ktoré môžete použiť na vytvorenie špičkových chiptunov. Pokúsil som sa pozostávať z aplikácií, ktoré sú ľahko použiteľné a praktické, napríklad Music Lab je najpriamejšia aplikácia na vytváranie melódií. Beepbox a Bosca Ceoil sú o niečo lepšie vo frázach funkcií, poskytujú však porovnateľné rozhranie. Ak ste boli pozvaní pre pokročilé zariadenie, potom by to mohol urobiť FamiTracker. Ktoré aplikácie prevádzkujete na vytváranie 8-bitovej hudby, dovoľte mi, aby som si v komentároch a percentách uvedomil niekoľko melódií na Twitteri?