Apple bude poslúchať Trumpa a presunie časť svojej produkcie z Číny ... ale nie do Spojených štátov

Apple skúma možnosť prechodu na výrobu medzi 15% a 30% svojich hardvérových komponentov mimo Číny. Aj keď Apple verí, že za odvetu nebudú trpieť Čínska vláda ohľadom zákazu spoločnosti Huawei v USA má Apple tím plánujúci rozšírenie výroby.

Nikkei zdôrazňuje, že sú hlavnými dodávateľmi spoločnosti Apple ako Foxconn, Pegatron a Wistron hodnotia dostupné alternatívy.

Dodávatelia spoločnosti Apple

Hlavnou príčinou týchto krokov je obchodná vojna medzi Čínou a USA. Očakáva sa, že polemika sa ešte tento mesiac zintenzívni zavedením sadzieb vo výške 25% na zariadenia, ako sú mobilné telefóny, notebooky a tablety.

Apple radšej predchádza ako lieči

Prezident Donald Trump opakovane navrhoval spoločnosti Apple, aby sa spoločnosť otvorila myšlienke presunu výroby iPhone z Číny do Spojených štátov. Apple bude venovať pozornosť, ale nebude v Spojené štáty , ale v krajinách juhovýchodnej Ázie.

Tiež si pozrite: Najlepšie príslušenstvo kompatibilné s HomeKit pre váš iPhone a iPad

Výkonný pracovník dodávateľa spoločnosti Apple uviedol pre Nikkei toto:

PRACOVNÉ NÁKLADY A RIZIKO NADMERNE CENTRALIZOVANEJ VÝROBY V JEDINEJ KRAJINE. TIETO NEŽIADUCE FAKTORY NECHAJÚ NIKDY ... ALEBO BEZ ZÁVEREČNÉHO KOLO 300 MILIAROV DOLÁRNEJ SADY.

Presun výroby hardvérových komponentov mimo Číny spôsobí obrovský logistický ekosystém, bude to pre Apple veľmi komplikovaný proces a plný problémov. V Číne je výroba hardvéru veľmi stabilná a dúfame, že tieto zmeny nebudú mať vplyv na konečné výrobky a následne na nás spotrebiteľov.