Služby spoločnosti Apple tiež generujú milióny dolárov

Apple bola vždy spoločnosťou, ktorá sa rada diverzifikovala. Vďaka svojej veľmi uzavretej ekosystéme im táto diverzifikácia výrobkov a služieb navyše umožňuje znásobiť zisky dvoma.

Už sa to stalo v posledných rokoch s Apple Music, Apple Pay, Apple News a ďalšie služby vrátane App Store. A odteraz sa zdá, že Apple bude aj naďalej zameriavať svoje úsilie na ponúkanie nových služieb a vylepšovanie tých, ktoré už existujú.

Služby spoločnosti Apple

Počas dnešnej špeciálnej udalosti, 25. marca, predstavila spoločnosť Apple sériu veľmi zaujímavých služieb: platformu pre streamovanie audiovizuálneho obsahu s názvom Apple Video, Apple Kreditná karta Pay Card a nový model predplatného každý mesiac v Apple News.

Marketingová stratégia spoločnosti Apple a jej služby

Tim Cook zahájil svoju prezentáciu na špeciálnom podujatí, ktoré sa konalo v divadle Steva Jobsa v Apple Parku, a hovoril o tom, ako Apple už desaťročia vytvára špičkový hardvér a softvér. Dnes ale dodal, že všetko je zamerané na služby.

A je to tak, že spoločnosť ohryzeného jablka vytvára svojimi službami pôsobivý príjem. Hovoríme o širokej škále služieb, ktoré zahŕňajú funkcie, funkcie a predplatné aplikácií App Store, iCloud, Apple Music, Apple Maps, Apple News a ... teraz tiež Apple Video.

Niektoré funkcie týchto služieb sú bezplatné, iné platobné. Dnes sme svedkami rozširovania služieb spoločnosti Apple. Expanzia, ktorá by v nie príliš vzdialenej budúcnosti mohla z Apple urobiť najdôležitejšiu technologickú spoločnosť tohto storočia.

Výnosy generované službami spoločnosti Apple sa za posledných pár rokov zvýšili z 23% na 56%. Ako zdôraznil Tim Cook počas dnešnej špeciálnej udalosti, tieto služby pomáhajú zákazníkom spoločnosti plne využívať celý potenciál svojich produktov a obohatiť ich životy.