Povoliť nedôveryhodné skratky na iPhone - návod

Mali by ste byť opatrní pri odkazoch, ktoré vytvárajú iní ľudia. Pretože nikdy neviete, či niektoré z automatizačných skriptov pre iOS, ktoré si stiahnete, mohli byť vytvorené na škodlivé účely. Berúc na vedomie toľko, Apple so systémom iOS 13 prestal povoľovať odkazy od priateľov, webov a oveľa viac, pokiaľ neprepíšete predvolené nastavenie. V tomto výučbe sa naučíte, ako povoliť nedôveryhodným skratkám na zariadeniach iPhone a iPad, ktoré vám umožnia pridávať pracovné toky zo zdrojov mimo sekcie Galéria v aplikácii Skratky. V tomto článku si povieme niečo o Povoliť nedôveryhodné skratky pre iPhone - návod. Poďme začať!

Aplikácia Skratky je v skutočnosti vynikajúcim spôsobom automatizácie úloh, ktoré v systéme iOS vyžadujú rôzne kroky. Môžete si vytvoriť svoje vlastné skratky alebo ich môžete preosiať pomocou Galérie skratiek, aby ste našli a nainštalovali odkazy, ktoré vytvorili iní.

Skratky nájdete aj na internete, ale ak sa ich pokúsite nainštalovať, môže dôjsť k problému. Tým sa zabráni inštalácii odkazu. Môžete vidieť túto správu:

Povoliť nedôveryhodné skratky

Keď uvidíte túto správu, potom si možno myslíte, OK, že prejdem do nastavení skratiek a povolím nedôveryhodné skratky. Ale ak ste nikdy predtým nepoužívali skratku a idete do toho nastavenie > Skratky v systéme iOS nenájdete žiadne nastavenia zabezpečenia, ktoré by ste mohli upraviť.

Niektoré nedôveryhodné skratky

Nedôveryhodnými skratkami sú všetky skratky, ktoré pridáte do svojho zariadenia iPhone alebo iPad zo zdrojov mimo sekcie Galéria v samotnej aplikácii Skratky. Väčšinou pochádzajú nielen od vašich priateľov, ktorí vám môžu poslať skvelú skratku prostredníctvom e-mailu alebo správ, ale aj z vašich obľúbených webových stránok a oveľa viac.

Ak sa pokúsite stiahnuť nedôveryhodnú skratku z konkrétnej webovej stránky, zobrazí sa varovanie, že vaše nastavenia zabezpečenia neumožňujú nedôveryhodnú skratku. Je pravda, že výzva mohla byť užitočnejšia - Apple poskytuje iba tlačidlo OK, a nie. Napríklad vám umožňuje priamo tam a tam zmeniť nastavenia ochrany osobných údajov pre skratky.

Skôr ako budete mať povolenie na import zdieľaných pracovných tokov do aplikácie Skratky. Najprv musíte povoliť nedôveryhodné skratky v Nastaveniach a náš podrobný návod, ktorý je vložený vopred, vám ukáže, ako to môžete urobiť.

Povoliť nedôveryhodné skratky

Postupujte podľa týchto jednoduchých krokov a povoľte inštaláciu nedôveryhodných skratiek na zariadeniach iPhone a iPad:

  • Otvor nastavenie aplikáciu na vašom iOS zariadení.
  • Vyberte Skratky z koreňového zoznamu.
  • Posuňte Povoliť nedôveryhodné skratky do polohy ON.
  • Zobrazí sa potvrdzovacie dialógové okno. Potom klepnite na Povoliť pokračovanie.

Teraz si tiež môžete sťahovať a inštalovať skratky zo zdrojov mimo sekcie Galéria aplikácie Skratky. Napríklad od priateľov, webov a zo všetkých iných zdrojov, ktoré nepochádzajú od spoločnosti Apple.

google listy viac riadkov

Nevidíte ani takúto možnosť? Najprv musíte spustiť skratku, aby sa vám zdala: spustite vo svojom zariadení aplikáciu Skratky. Umiestnite kurzor myši na kartu Galéria, potom odtiaľ najskôr nainštalujte a spustite odkaz. Ak tak urobíte, bude v aplikácii Nastavenia možné povoliť nedôveryhodné skratky.

Úprimne povedané, to je všetko!

Nedôveryhodné skratky a vaša bezpečnosť Povoliť nedôveryhodné skratky

Ako už bolo spomenuté, Apple v skutočnosti skratky neskúma. Považuje všetky zdieľané skratky pridané mimo sekciu Galéria za nedôveryhodné. Po zmene vyššie uvedených nastavení zabezpečenia skratiek budete môcť sťahovať a inštalovať zdieľané skratky bez toho, aby vám prekážalo toto bezpečnostné varovanie.

Ako upozorňuje Apple:

Skratky, ktoré sú stiahnuté z webu alebo s vami zdieľané inými, nemusí byť spoločnosťou Apple skontrolované. Spoločnosť Apple nemá žiadnu kontrolu nad týmto obsahom a nepreberá za ne zodpovednosť.

Inými slovami, odporúča sa vám skontrolovať všetky skratky stiahnuté z webových stránok alebo zdieľané s vami, aby ste sa uistili, že fungujú podľa vašich očakávaní.

Vy rozhodujete, ktoré skratky majú prístup k vašim osobným a súkromným informáciám, ako napríklad k vašej polohe, kontaktom, zdravotným údajom, platobným údajom alebo obsahu vašich dokumentov. Môžete tiež skontrolovať a ovládať údaje, ku ktorým má skratka prístup, v sekcii Podrobnosti.

Ak sa chcete ubezpečiť, že všetky skratky, ktoré pridáte, budú bezproblémovo synchronizované medzi vašimi zariadeniami, nezabudnite povoliť praktickú funkciu synchronizácie tak, že sa odvážite Nastavenia → Apple ID → iCloud → Skratky alebo alternatívne umiestnite kurzor myši na Nastavenia → Skratky → iCloud Sync .

Zmeny skratiek v systéme iOS 13 | Povoliť nedôveryhodné skratky

Spoločnosť Apple počas WWDC 2019 priniesla do aplikácie Skratky niekoľko pozoruhodných zmien. Okrem toho, že bol predinštalovaný na zariadeniach so systémom iOS (predtým išlo o samostatné stiahnutie). Aplikácia sa stala viac konverzačnou a teraz obsahuje aj návrhy vecí, ktoré často robíte.

Skratky vás napríklad môžu vyzvať, aby ste pridali dennú prispôsobenú rutinu v snahe zjednodušiť každodennú rutinu.

Záver

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám týmto článkom tento článok Povoliť nedôveryhodné skratky páči, a pomôže vám. Dajte nám o tom spätnú väzbu. Tiež, ak máte ďalšie otázky týkajúce sa tohto článku. Dajte nám potom vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa ozveme.

Prajem vám skvelý deň!

Pozri tiež: Upravujte inteligentné priečinky v aplikácii Spark na zariadeniach iPhone a Mac