Povoliť zdieľanie obrazovky v nesúlade: Ako na to?

Povoliť zdieľanie obrazovky v nesúlade: Nesúlad je platforma pre hlasové a textové rozhovory, ktorá vám umožňuje nastaviť malé alebo veľké servery pre chat pre vaše hráčske, spoločenské alebo obchodné skupiny. Väčšina ľudí však o aplikácii Discord nevie, že ponúka aj úplné riešenie videohovorov a zdieľania obrazovky.

Maximálne deväť až desať ďalších ľudí na vašom serveri môže viesť živý videochat a súčasne zdieľať pracovnú plochu. Táto funkcia je zabudovaná do hlavnej Svár aplikácia Nie sú potrebné žiadne ďalšie programy na inštaláciu.

najrýchlejší pre rozšírenie chrome

Táto funkcia je užitočná a robí z spoločnosti Discord skutočného konkurenta ostatných aplikácií, ktoré sú momentálne na trhu. V našej príručke vám ukážem, ako nakonfigurovať a používať funkcie zdieľania obrazovky a videohovory v aplikácii Discord.

Povoliť zdieľanie obrazovky v rozpore

Povoliť zdieľanie obrazovky v rozpore

NASTAVENIE ZDIEĽAJTE DISKORDOVÚ OBRAZOVKU A VIDEO HOVOR

Najskôr sa uistite, či je váš obrazový a zvukový hardvér správne nastavený v klientovi Discord.

NASTAVENIA VIDEA / KAMERY

Začať:

Krok 1:

Najskôr otvorte stránku Nastavenia kliknutím na ikonu ozubenia napravo od svojho používateľského mena v ľavej dolnej časti rozhrania Discord.

Krok 2:

V ponuke vľavo klepnite na Nastavenia aplikácie a vyberte Hlas a video. Tu môžete upraviť nastavenia hlasového rozhovoru a videohovoru.

Krok 3:

Teraz posuňte zobrazenie do sekcie Nastavenia videa a z rozbaľovacej ponuky vyberte svoju kameru.

Krok 4:

Vpravo máte možnosť Testovať video a skontrolovať, či všetko funguje správne.

Krok 5:

Pri používaní aplikácie prehliadača Discord okrem samostatného klienta bude pravdepodobne potrebné povoliť prístup ku kamere z kontextového okna, aby ste zariadenie mohli úspešne používať.

Krok 6:

Ak je to tak, klepnutím na tlačidlo Povoliť potvrďte prístup.

Spoločnosti Discord to dá povolenie na prístup k mikrofónu a kamere vášho telefónu alebo počítača, aby ste sa ubezpečili, že všetko funguje správne.

PRIDANIE PRIATEĽOV DO ZOZNAMU HOVOROV

Ak chcete začať videohovor, musíte byť so všetkými v skupine hovorov Friends on Discord. Keď už sú všetci vo vašom zozname priateľov, je čas začať hovor!

Ak tam ešte nie ste, skontrolujte svoju domovskú stránku klepnutím na ikonu Discord tesne nad zoznamom serverov, ktorých ste členom.

Krok 1:

Najskôr otvorte zoznam priateľov kliknutím na Priatelia.

Krok 2:

Potom kliknite na používateľské meno priateľa alebo umiestnite kurzor myši na jeho meno, čím sa zobrazí možnosť začať videohovor.

warframe k-drive závodné miesta

Krok 3:

Po kliknutí na meno priateľa s ním stačí otvoriť DM. Nad oknom DM môžete klepnutím na príslušnú ikonu zvoliť začatie videohovoru.

Ak používate klienta so systémom iOS alebo Android, môžete videohovor začať kliknutím na ikonu trojitej bodky. Počas DM alebo skupinovej správy a vybratia možnosti Zahájiť videohovor z možností.

POUŽÍVANIE FUNKCIÍ ZDIEĽANIA VIDEO HOVORU A OBRAZOVKY (DESKTOP)

Heres-how-to-enable-screen-share-in-Discord-for-easy-communications

Po spustení hovoru môžete využiť rôzne funkcie, pomocou ktorých si môžete veci zariadiť tak, ako chcete.

  • ROZŠÍRTE ŠÍPKU NADOL

Počas videohovoru kliknite na Rozbaľte šípku nadol rozšíri obrazovku vášho videa na maximálnu výšku nastavenú v aplikácii Discord.

  • VÝMENA Z VIDEA NA PODIEL NA OBRAZOVKE

Nasledujúce dve ikony v dolnej časti obrazovky vám poskytnú možnosť prepnúť z videohovoru na povolenie zdieľania obrazovky. Vy viete Videohovor ikona, ale tá vľavo je Zdieľanie obrazovky ikona.

Počas hovoru môžete medzi nimi kedykoľvek prepínať. Pri prepínaní na zdieľanie obrazovky môžete zvoliť, ktorú obrazovku monitora chcete zdieľať, alebo konkrétne okno aplikácie. Medzi zdieľaním monitora a aplikáciou môžete dokonca prepínať tam a späť klepnutím na ikonu zdieľania obrazovky, zatiaľ čo už je zdieľanie obrazovky.

  • TLAČIDLO EAVE CALL

Ďalšou voľbou je tlačidlo Opustiť hovor. Stlačením tlačidla hovor ukončíte. Nedotýkajte sa ho náhodne, kým hovor nedokončíte.

  • Ztlumenie prepínania a nastavenia používateľa

Tlačidlo Opustiť hovor je ikona, ktorá vyzerá ako mikrofón. Po kliknutí stlmí alebo stlmí váš mikrofón. Vedľa tejto ikony je ikona Nastavenia používateľa podobná tej v okne Discord Homepage.

  • PREPNÚŤ NA CELÚ OBRAZOVKU

Klepnutím na túto ikonu sa obrazovka vášho videohovoru úplne rozšíri bez ohľadu na aktuálne zobrazenie. Celú obrazovku ukončíte klepnutím na ikonu výberu alebo zbalenia alebo stlačením klávesu ESC.

ako dostať nfl na kodi

ZDIEĽAJTE ZVUK PRI ZDIEĽANÍ OBRAZOVKY

Máte možnosť povoliť, aby sa vaše zvuky na obrazovke nachádzali v režime zdieľania obrazovky. Povoľte účastníkov na druhom konci hovoru.

U tých druhých stačí prepnúť ZVUK v okne aplikácie.

Zdieľanie obrazovky v súčasnosti bohužiaľ nie je k dispozícii na mobilných zariadeniach. Aby ste mohli využívať túto užitočnú funkciu, budete musieť skočiť na plochu.

POUŽÍVANIE FUNKCIÍ ZDIEĽANIA VIDEO HOVORU A OBRAZOVKY (SMARTPHONE)

Užívateľské rozhranie pre aplikáciu Discord pre smartphone sa líši od verzie pre počítač.

Ak sa pokúšate používať program Discord na svojom zariadení iPhone alebo Android, tu sú rôzne možnosti a funkcie, ku ktorým budete mať počas hovoru prístup.

  • ZVUKOVÝ VÝSTUP (IBA IOS)

Táto voľba na boku ikony Prepnúť fotoaparát vám umožní prepínať zvukový výstup medzi použitím predvolených reproduktorov vášho iPhone alebo bezdrôtových slúchadiel. Ikona zobrazuje iPhone s reproduktorom vpravo dole.

  • VYPNITE KAMERU

Môžete tiež prepínať medzi fotoaparátmi smartfónu otočenými dopredu a dozadu. Ikona sa zobrazuje ako fotoaparát s dvojhlavou šípkou.

  • PREPÍNAŤ KAMERU

Vľavo do stredu dolnej časti obrazovky smartphonu je ikona Prepnúť fotoaparát. Kliknutím na túto ikonu zapnete alebo vypnete zobrazenie fotoaparátu.

  • TOGGLE MUTE

Na pravej strane ikony vášho smartphonu je tlačidlo Prepnúť stlmenie. Kliknutím na toto tlačidlo počas hovoru Discord stlmíte a stlmíte mikrofón telefónu.

ako vymazať diskord

Záver:

Discord je nepochybne úžasná a plnohodnotná komunikačná aplikácia. Discord má skvelú funkciu zdieľania obrazovky, ktorú môžete používať počas hovorov na pracovnej ploche.

Podľa pokynov uvedených vyššie povoľte zdieľanie obrazovky v aplikácii Discord.

Prečítajte si tiež: V systéme Android nie je možné vytvoriť snímku obrazovky: Prečítajte si, ako to opraviť