Po Pokémon GO a Harry Potter sa teraz Minecraft pridáva k rozšírenej realite

Rozšírená realita má prístup k širokej verejnosti nové formy. Za posledných pár rokov sme žili tak, že táto technológia dala život rozmanitým zážitkom úplne odlišným od toho, čo sme zažili doteraz. Na druhej strane hlavné technologické spoločnosti začali vsádzať na rôzne spôsoby, ako čeliť tomuto novému svetu zážitkov. A Microsoft je jedným z hlavných aktérov vo vývoji tejto technológie.

šklbanie rozšírenia nefunguje chrom

S tým HoloLens a to, čo bolo pred časom známe ako Windows Holografické, teraz známe ako Windows Mixed Reality, bola spoločnosť Redmond veľmi zaneprázdnená využívaním technológie vyvinutej pre Kinect pre rozšírenú realitu. Vďaka Xbox Game Studios máte navyše v rukách niektoré z najlepších videoherných štúdií na svete, medzi ktorými je aj Mojang, tvorcovia Minecraftu. A samozrejme nemohli odolať spojeniu oboch konceptov.

Minecraft sa od svojho uvedenia objavuje na mnohých rôznych platformách. Má neuveriteľnú všestrannosť a cíti sa dobre aj v nových technológiách, ako je virtuálna realita. Z tohto dôvodu sa zdá, že pracovali veľmi usilovne, aby priniesli hru do rozšírenej reality. Môže to byť nový pokus priniesť na trh skúsenosti, ktoré sa ukázali pred niekoľkými rokmi na E3 s HoloLens, aj keď samozrejme rozdiely zachrániť.

Pozri tiež: Spoločnosť Apple oznamuje finančné výsledky 2. štvrťroka 2019 s rekordnými príjmami zo svojich služieb

ako pridať Windows 10 aplikácií na paru

Nový experiment spoločnosti Microsoft bude predstavený 17. mája oficiálna web stránka , a hoci má predpoklady na úspech, bude musieť konkurovať iným stávkam, ako sú Pokémon GO alebo Harry Potter: Wizards Unite. Zatiaľ sa budeme musieť uspokojiť s teaserom, ktorý spoločnosť predstavila pri príležitosti svojej výročnej konferencie pre vývojárov, BUILD 2019. A nebolo by zlé, že vyzerala rovnako ako vo videu.