Pridajte neprerušiteľné priestory do programu MS Word - výučba

Pridajte neporušené priestory v programe MS Word

Táto príručka ukazuje, ako pridať neprerušiteľné medzery v programe Microsoft Word pomocou klávesovej skratky alebo metódy dialógového okna Symbol. Predtým, ako začneme náš článok, stručne definujeme neporušené alebo tvrdé medzery a prezeráme si, ako vyzerajú, v porovnaní s bežnými priestormi.

Pozri tiež: Vloženie poznámok pod čiarou v programe MS Word - Ako vložiť poznámku pod čiarou

Prehľad:

Medzery sú špeciálne znaky, ktoré bránia jednotlivcom alebo slovným znakom v oddeľovaní pri zalomení riadku. Nerozbitné priestory sú medzi bodmi elipsy veľmi plodné. Môžete ich však použiť aj medzi ľubovoľnými znakmi alebo slovami, ktoré chcete zostať spolu.

V programe MS Word sú pravidelné medzery reprezentované plnou alebo malou bodkou. Ale na druhej strane neporušené medzery alebo tvrdé medzery sú reprezentované o niečo väčším kruhom umiestneným vyššie ako bodka pravidelného priestoru.

Ak chcete skontrolovať tieto a mnohé ďalšie symboly formátovania v dokumente Word, kliknite na tlačidlo Zobraziť / skryť v skupine odsekov na karte Domov. Ak chcete skryť symboly formátovania, znova stlačte tlačidlo Zobraziť / skryť.

Pozri tiež: Windows - Knižnica dokumentov MS už nefunguje

Pridajte neporušené priestory v programe MS Word

Pridajte neprerušiteľné priestory

Na pridanie nerozbitných medzier do používame dve metódy MS slovo :

Dialógové okno Symbol

Postupujte podľa pokynov na pridanie nerozbitných medzier pomocou dialógového okna Symbol:

  • Umiestnite ukazovateľ na miesto, kde sa má pridať neporušený priestor. Na druhej strane, ak sa objaví pravidelný priestor, kam by sa mal pridať nerozbitný priestor, vyberte ho.
  • Potom vyberte ikonu Vložte tab.
  • Vyberte si Symboly v skupine Symboly.
  • Potom vyberte ikonu Viac symbolov v rozbaľovacej ponuke.
  • Vyberte ikonu Špeciálne znaky kartu v dialógovom okne Symbol.
  • Potom vyberte ikonu Nerozbitný vesmír z ponuky Znaky.
  • Vyberte ikonu Vložte tlačidlo na pridanie nerozbitného priestoru.

Poznámka: Môžete tiež pohybovať kurzorom po dokumente a pridať ďalšie nerozdeliteľné medzery alebo akékoľvek iné špeciálne znaky, zatiaľ čo dialógové okno Symbol zostane otvorené.

  • Vyber Zavrieť tlačidlo opustíte dialógové okno Symbol.

Klávesová skratka

Postupujte podľa pokynov na pridanie nerozbitných medzier pomocou klávesovej skratky:

  • Umiestnite ukazovateľ na miesto, kde sa má pridať neporušený priestor. Na druhej strane, keď sa už objaví regulárny priestor, kam by sa malo pridať tvrdé miesto, vyberte ho.
  • Hit Ctrl + Posun + Vesmír súčasne pridať neprerušiteľný priestor.

Záver:

Tu je všetko o funkcii Pridať neporušiteľný priestor. Je tento článok užitočný? Stretli ste sa s problémom pri pridávaní pevného miesta do programu MS Word? Podeľte sa s nami o svoje názory v komentári dole v sekcii. V prípade ďalších otázok a otázok nás kontaktujte v sekcii komentárov nižšie!

Prečítajte si tiež: