6 nápadov, ako starý iPad znova použiť a nenechať ho v zásuvke

Jednou z otázok, ktoré si kladieme pri kúpe nového zariadenia, je to, čo robíme so starým. Či už ide o počítač, smartphone alebo tablet, prvá vec, ktorú urobíme, je nechať ho v zásuvke alebo stojane s hromadiacim sa prachom, ale starý iPad dokáže veľa hrať.

rotujúci text v ms farbe

S iPadom môžete robiť veľa vecí, na ktoré sme zabudli. V závislosti od modelu sa jeho funkcia môže líšiť. Tu uvádzame niektoré z použití, ktoré môžete poskytnúť.

iPad

Ako kuchárska kniha

Kuchárska kniha pre iPad

IPad dokáže perfektne nahradiť všetky kuchárske knihy, ktoré doma máme. Nezabudnime na to je malý počítač s prístupom na internet, ktorý dokáže vyhľadať akýkoľvek recept že chceme.

Ak to chránime a Smart Cover už máme podporu, ale ak použijeme iný typ krytu alebo to nejde s nami, nedochádza k jeho zlomeniu jedným nárazom, môžeme sa uchýliť k podpore.

Existuje mnoho aplikácií na objavovanie podobných receptov Youmiam, Príbehy z kuchyne a Cookpad, alebo použite správcu receptov ako Paprika pomocou ktorých môžeme organizovať vlastné alebo sťahovať nové webové stránky a vytvárať nákupné zoznamy.

Čítačka elektronických kníh

Ebook Reader pre iPad

IPad nemá najlepšiu obrazovku na čítanie, tú česť necháme na zariadenia s obrazovkou s elektronickým atramentom, technológia, ktorá nezaťažuje oči a určitým spôsobom simuluje papier, ktorý je k dispozícii v Amazon Kindle alebo v Kobo

Na občasné použitie, alebo ak nechceme investovať do čítačky tých predošlých, nám ale iPad môže celkom dobre poslúžiť. Apple má vlastnú aplikáciu s názvom „Knihy“, v ktorej môžeme organizovať našu digitálnu zbierku a nakupovať nové, hoci v App Store je k dispozícii aj aplikácia Amazon „Kindle“ s veľmi rozsiahlym katalógom titulov, ktoré čakajú na pohltenie. Samozrejme, nie doslova.

Prehrávač DVD 2.0

Prehrávač DVD 2.0

Ak máme iPad s dostatočnou úložnou kapacitou, napríklad 64 GB môže slúžiť ako prehrávač médií.

preco je youtube buffering

DVD a Blu-Ray strácajú silu v prospech videí v digitálnom formáte a streamovacích platforiem, ale je škoda, že sa musíme zbaviť našej zbierky len preto, lebo technológia pokročila.

Môžeme vytvorte kópie filmov pomocou počítača a preneste ich do iPadu prostredníctvom iTunes alebo AirDrop. Budú tak vždy pripravení na to, že ich budete kedykoľvek vidieť, či už doma alebo na cestách.

Ovládač HomeKit

Ovládač HomeKit pre iPad

najlepšie spojenie 5 rom

Je čoraz bežnejšie, že ľudia majú vo svojich domovoch nejaký produkt domácej automatizácie. Najbežnejšie je nájsť inteligentné žiarovky a zástrčky, aj keď sú takí, ktorí idú ďalej s klimatizáciami, hrkálkami, senzormi, termostatmi a regulátormi spotreby, aby sme vymenovali niekoľko príkladov.

Ak je to náš prípad a navyše sú kompatibilné s HomeKit (domotická platforma spoločnosti Apple), môžeme použiť iPad ako univerzálny príkaz na ovládanie všetkého tohto príslušenstva. Existujú dokonca ľudia, ktorí ho pripevnia k stene, aby ho mali vždy umiestnenú a nevybila sa jej batéria pripojená k zásuvke.

Foto rámček

Foto rámik iPad

Digitálne fotorámčeky už nejaký čas existujú, aj keď nie sú veľmi populárne. V nich môžete umiestniť veľké množstvo fotografií (na niektoré až videí), aby sa to stalo každých X sekúnd, minút alebo hodín. Alebo to nechajte vždy na pevnom obrázku.

IPad dokáže perfektne fungovať ako digitálny fotorámik. Majú kvalitnú obrazovku od 7,9 do 12,9 palca, pomocou ktorej môžete okrem iného upraviť jas. Ak sa ho rozhodnete použiť týmto spôsobom, pamätajte na to neustále zapnutá obrazovka spotrebúva veľa energie, najlepšie by bolo umiestniť ho do blízkosti elektrickej zásuvky.

klávesnica battlefront 2 nefunguje

Konzola pre videohry

Videohra pre konzolu iPad

V App Store je k dispozícii veľa videohier, vďaka ktorým sa môžeme dobre baviť alebo nás trápiť celé hodiny. Podľa špecifikácií iPadu a rok, v ktorom vyšiel, je pravdepodobné, že nebudeme môcť hrať všetky, ale určite nájdeme nejaké zaujímavé.

Navyše, niekoľko z nich umožňuje používať ovládacie prvky alebo iné periférie aby sme vylepšili zážitok, je to skoro ako keby sme hrali na Sony PlayStation alebo Microsoft Xbox.

A teraz o pár mesiacov prichádza Apple Arcade s viac ako 100 exkluzívnymi titulmi pre zariadenia iOS sú autentické videohry viac ako kedykoľvek predtým.

Pozri tiež:

Je to iba niekoľko spôsobov použitia, ktorým môžeme priradiť starý iPad najkreatívnejšie nájsť niekoľko dômyselnejších ako tie, ktoré som uviedol na zozname.