3 inovatívne aplikácie pre ľudí so zdravotným postihnutím

Inovatívne aplikácie pre ľudí so zdravotným postihnutímPodľa prieskumu Pew Research Center majú ľudia so zdravotným postihnutím približne trikrát vyššiu pravdepodobnosť ako tí bez zdravotného postihnutia, že nikdy nebudú online. Aplikácie a technológie však pracujú na tom, aby to zmenili. Od jedinečných aplikácií, ktoré pomáhajú osobám s nedávnym postihnutím zraku, až po aplikácie, ktoré pomáhajú neverbálnym deťom komunikovať - ​​tu sú len tri riešenia hlavných problémov, ktorým môžu ľudia pri používaní technológie čeliť.

Wayfinder - sprístupnenie dopravy

Aplikácia Wayfinder je jedinečná technológia, ktorej cieľom je pomôcť osobám s kognitívnym postihnutím stať sa samostatnejšími, najmä pokiaľ ide o každodennú rutinu riadenia verejnej dopravy a jej väčšiu dostupnosť. Aby to bolo možné dosiahnuť, aplikácia obsahuje obrázky polohy, ako aj zvukové výzvy, ktoré dávajú cestujúcim vedieť vystúpiť na určitých zastávkach. Táto technológia tiež prispieva k informovaniu opatrovateľov a blízkych osôb. Je to vďaka schopnosti Wayfinderu sledovať cestujúceho poskytovaním aktualizácií v reálnom čase, vďaka čomu aplikácia získa pokoj v duši milovaných osôb, ktoré dosiahli svoj cieľ.

Prečítajte si tiež: Kontrola stavu disku SSD v systéme Windows 10 - návod

Alternatívna komunikácia s Proloquo2Go

Aplikácie augmentatívnej a alternatívnej komunikácie (AAC) sú vynikajúce pre tých, ktorí majú problémy s komunikáciou - niečo, čo bežne vidno u ľudí s ochorením, ako je detská mozgová obrna alebo porucha typu autizmu. Napríklad niektorí ľudia s detskou mozgovou obrnou môžu mať ťažkosti s komunikáciou kvôli oneskoreniu vo vývoji reči. Inovatívnym príkladom technológie AAC, ktorá je ideálna pre deti, je Proloque2Go, ktorý je dobre známy tým, že je okrem ľahko použiteľného formátu aj plne vybavený detailami, ako je prirodzene znejúci text na reč. Neverbálne aplikácie takto umožňujú deťom každodennú komunikáciu spôsobom, ktorý im najlepšie vyhovuje, či už prostredníctvom symbolov alebo prevodu textu na reč.

Zhoršenie videnia a Be My Eyes

Približne 12 miliónov ľudí vo veku od 40 rokov v USA žijú so zrakovým postihnutím. Aj keď už existuje množstvo inovatívnych riešení, ktoré im majú pomôcť - napríklad softvér Apple Voiceover, ktorý nahlas číta používateľom informácie o tom, čo sa zobrazuje na obrazovke zariadení Apple, existujú aj ďalšie inovatívne technológie, ktoré idú nad rámec, pokiaľ ide o ponúka pomoc. Pre tých, ktorí si nedávno vytvorili zhoršenie zraku a stále sa prispôsobujú životu, ponúkajú aplikácie ako By My Eyes ideálne riešenie na okamžité získanie pomoci. Program Be My Eyes implementuje technológiu, ktorá umožňuje poskytnúť novo slepým pomocníkom na diaľku úlohy, ktoré môžu byť trochu náročné, napríklad správne nastaviť rúru. To je obzvlášť výhodné pre tých, ktorí žijú sami.

Môžete si tiež prečítať o: Najlepšia aplikácia na sledovanie tepu Apple Watch pre vás

Tí, ktorí žijú so zdravotným postihnutím, môžu zistiť, že v každodennom živote čelia jedinečným výzvam. Či už je to získanie nezávislosti verejnou dopravou alebo získanie pomoci na mieste pri zvládaní straty zraku, pravdepodobne existuje inovatívna aplikácia navrhnutá tak, aby ponúkla jedinečné a užitočné riešenie.